رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۲۷ آذر ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۸
  • کد خبر : ۱۹۹۱۴
  • چاپ خبر : ثبت نام ۸۰۰ گروه در جشنواره ملی سرود فجر

ثبت نام ۸۰۰ گروه در جشنواره ملی سرود فجر

جشنواره ملی سرود فجر با استقبال گروه‌های سرود از سراسر کشور مواجه شده و با پایان مهلت ثبت‌نام، ۸۰۰ گروه سرود از سراسر کشور در این جشنواره ثبت نام کردند. به گزارش خبرآوا از روابط عمومی جشنواره ملی سرود فجر، نخستین جشنواره ملی سرود فجر که مهلت ارسال آثار به جشنواره را تا ۱۵ آذر […]

جشنواره ملی سرود فجر با استقبال گروه‌های سرود از سراسر کشور مواجه شده و با پایان مهلت ثبت‌نام، ۸۰۰ گروه سرود از سراسر کشور در این جشنواره ثبت نام کردند.

به گزارش خبرآوا از روابط عمومی جشنواره ملی سرود فجر، نخستین جشنواره ملی سرود فجر که مهلت ارسال آثار به جشنواره را تا ۱۵ آذر ماه تمدید کرده بود، با استقبال گسترده‌ای از سوی گروه‌های مختلف سرود از سراسر کشور مواجه شد.

با پایان مهلت ارسال آثار به جشنواره، 800 گروه در جشنواره ثبت نام کرده‌اند که از این میان و پس از داوری مرحله گروهی، ۸۱ گروه به مرحله گروهی در بخش استانی راه یافتند. هیئت انتخاب این مرحله را شهروز حقی و صمد جلالیان تشکیل می‌دهند.

در حال حاضر داوری مراحل استانی هم آغاز شده است.

جشنواره ملی سرود فجر شامل دو بخش رقابتی و جانبی است. در بخش رقابتی گروه‌ها در قالب گروه‌های سرود، کُر و آکاپلا (اجرای اثر بدون ساز) شرکت کرده‌اند. بخش جانبی جشنواره هم شامل کتاب، پایان‌نامه و رساله با موضوع‌هایی درباره جمع‌خوانی است که در این بخش هم برگزیدگان معرفی خواهند شد.

جشنواره ملی سرود فجر با محورهای موضوعی مقاومت و حماسه، ملی، آیینی و آزاد برگزار می‌شود. این جشنواره شامل چهار مرحله است که مرحله نخست به ارسال آثار اختصاص دارد، مرحله دوم به صورت منطقه‌ای خواهد بود و در مرحله سوم برگزیدگان بخش منطقه‌ای وارد مرحله راهبری می‌شوند. مرحله چهارم نیز به صورت کشوری در تهران و با معرفی برگزیدگان برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط:

مهلت شرکت در جشنواره ملی سرود فجر تمدید شد

اولین نشست خبری نخستین جشنواره ملی سرود فجر برگزار شد

اعضای شورای سیاستگذاری جشنواره سرود فجر معرفی شدند

آیین اختتامیه اولین جشنواره سرود فجر برگزار شد

جشنواره ملی سرود فجر برگزار می شود

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه