رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۷ آذر ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۸
  • کد خبر : ۱۹۲۲۵
  • چاپ خبر : کتاب «هفت دستگاه» در فرهنگسرای ارسباران معرفی می شود

کتاب «هفت دستگاه» در فرهنگسرای ارسباران معرفی می شود

نشست تخصصی موسیقی با موضوع «دستگاه» و محاسبه فواصل از دیدگاه «ملایمت»، روز چهارشنبه هشتم آذر ساعت ۱۷ در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود. به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای ارسباران، نشست تخصصی با موضوع «دستگاه» و محاسبه فواصل از دیدگاه «ملایمت» روز چهارشنبه هشتم آذر ساعت ۱۷ با معرفی کتاب «هفت دستگاه، تحلیل ساختاری و […]

نشست تخصصی موسیقی با موضوع «دستگاه» و محاسبه فواصل از دیدگاه «ملایمت»، روز چهارشنبه هشتم آذر ساعت ۱۷ در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.

به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای ارسباران، نشست تخصصی با موضوع «دستگاه» و محاسبه فواصل از دیدگاه «ملایمت» روز چهارشنبه هشتم آذر ساعت ۱۷ با معرفی کتاب «هفت دستگاه، تحلیل ساختاری و محاسبه فواصل براساس ردیف میرزاعبدالله» با حضور مولف در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.

محور اصلی این نشست، گفتگو پیرامون دیدگاه‌های موثر در تالیف کتابی است که به‌ تازگی توسط سیاوش سحابی در حوزه موسیقی دستگاهی ایران منتشر شده است.

کتاب یادشده با عنوان «هفت دستگاه، تحلیل ساختاری و محاسبه فواصل براساس ردیف میرزاعبدالله» توسط سحابی تألیف و به ‌طبع رسیده است.

هدف از برگزاری این جلسه، تلاش برای تشریح عناصر ساختاری «دستگاه» در موسیقی فعلی با تکیه بر مفاهیم موجود در رسالات کهن موسیقی ایران‌زمین از جمله «ملایمت» است که با بیان نظرات نویسنده به‌عنوان سخنران جلسه انجام می‌شود.

حضور در این برنامه برای عموم علاقه‌مندان آزاد و رایگان است و برای شرکت در آن می‌توانید به فرهنگسرای ارسباران واقع در خیابان

شریعتی، بالاتر از پل سید خندان، خیابان جلفا مراجعه کنند.

منبع: مهر

اخبار مرتبط:

«اجرای هفت گروه موسیقی» در فرهنگسرای ارسباران

شانزدهمین شب موسیقی ارسباران و اجرای ارکستر ورشینا

پانزدهمین شب موسیقی ارسباران و اجرای موسیقی فلامنکو

گروه موسیقی «معروفی» در فرهنگسرای ارسباران اجرا می کند

«صمت» در فرهنگسرای ارسباران رونمایی می‌شود

همکاری مجدد شهرام صارمی با فرهنگسرای ارسباران

رونمایی از آلبوم کیوان ساکت در ارسباران

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه