رفتن به بالا
  • یکشنبه - 5 آذر 1402 - 09:20
  • کد خبر : ۱۹۲۰۸
  • چاپ خبر : قطعه ارکسترال «قدس شریف» رونمایی شد

قطعه ارکسترال «قدس شریف» رونمایی شد

قطعه ارکسترال «قدس شریف» در بزرگداشت عملیات غرورانگیز طوفان‌ الاقصی، با شعری از علیرضا قزوه، آهنگسازی زنده‌یاد استاد ناصری و رهبری حسین شریفی، امروز در حضور رئیس سازمان صداوسیما، توسط ارکستر سمفونیک رسانه ملی اجرا، رونمایی و تقدیم حماسه آفرینان غزه شد. به گزارش خبرآوا و به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، پیمان جبلی، […]

قطعه ارکسترال «قدس شریف» در بزرگداشت عملیات غرورانگیز طوفان‌ الاقصی، با شعری از علیرضا قزوه، آهنگسازی زنده‌یاد استاد ناصری و رهبری حسین شریفی، امروز در حضور رئیس سازمان صداوسیما، توسط ارکستر سمفونیک رسانه ملی اجرا، رونمایی و تقدیم حماسه آفرینان غزه شد.

به گزارش خبرآوا و به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، پیمان جبلی، رئیس سازمان صداوسیما با حضور در استودیوی 103 مرکز شعر و موسیقی و سرود با بیان اینکه امروز شاهد اجرای یکی از آثار ارزنده و فاخر ارکستر سمفونیک رسانه ملی بودیم، اظهار کرد: مرکز شعر و موسیقی و سرود همراه با تحولات، همگام با نیازها و هماهنگ با انتظاراتی که از رسانه ملی وجود دارد، حرکت رو به جلو در تولید آهنگ‌ها و نواها و اجرای آن‌ها دارد.

وی ارکستر سمفونیک سازمان صداوسیما را مایه سرافرازی رسانه ملی دانست و ضمن قدردانی از اعضای ارکستر و دست‌اندرکارانی که این میراث را در طول سالیان حفظ کرده و سرپا نگه داشته‌اند گفت: مرکز شعر و موسیقی و سرود به ویژه ارکستر سمفونیک یک میراث هنری ارزشمند نه فقط برای رسانه ملی بلکه برای کل کشور است و بدان افتخار می‌کنیم.

رئیس رسانه ملی با اشاره به اجرای دو قطعه «ایران» ساخته استاد لوریس چکناواریان و «قدس شریف» ساخته زنده‌یاد استاد فریدون ناصری گفت: این دو قطعه از تولیدات جدید مرکز شعر و موسیقی و سرودند و متناسب با فضای حماسی‌ای تولید شده‌اند که در جریان پایداری مردم غزه به وجود آمده است؛ به‌ویژه قطعه دوم که بازتولید و بازآفرینی قطعه «راه قدس» زنده‌یاد ناصری است و بعد از چنددهه، با شعری متناسب با فضای حماسی فلسطین بازتنظیم و اجرا شد.

جبلی افزود: امیدواریم ضبط تلویزیونی این کار نیز به‌زودی انجام و همین روزها شاهد پخش تلویزیونی اثر از آنتن رسانه ملی باشیم. اکنون بهترین زمان پخش این قطعه است؛ این روزها شاهد آن هستیم که رژیم صهیونیستی بعد از گذشت نزدیک 50 روز از نابودکردن هزاران انسان به اهداف خود نرسید و  جز بی‌آبرویی، ذلت و حقارت برای خودش نخرید. ملت فلسطین با دست خالی مبارزه را آغاز و با اراده‌ دستیابی به حق‌ آزادی سرزمین غصب‌شده‌شان، این شکست را به صهیونیست‌ها تحمیل کرد و شب گذشته شاهد آزادی زنان و کودکانی بودیم که سال‌های سال در اسارت بودند.

اخبار مرتبط:

نماهنگ «غرش قدس» تماشایی شد

اجرای سمفونی «کشته‌گان» در میدان فلسطین تهران

نماهنگ «حریفت منم» تماشایی شد + فیلم

«یوم الانتقام» ابوذر روحی منتشر شد + صوت

هنرمندان موسیقی ایران به مناسبت طوفان الاقصی پیام دادند

«طوفان الاقصی» در حمایت از رزمندگان فلسطینی منتشر شد

محمد گلریز از آرزوی خود و خواندن برای مردم فلسطین می گوید

چنگیز حبیبیان از تولید اثری برای مردم مظلوم فلسطین خبر داد

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه