رفتن به بالا
  • شنبه - 4 آذر 1402 - 15:25
  • کد خبر : ۱۹۱۹۹
  • چاپ خبر : فراخوان هجدهمین جشنواره شعر فجر منتشر شد

فراخوان هجدهمین جشنواره شعر فجر منتشر شد

هجدهمین دوره جشنواره بین‌المللی شعر فجر در سه گروه ادبی شعر بزرگسال، شعر کودک و نوجوان و درباره شعر آثار می‌پذیرد. به گزارش خبرآوا به نقل از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، هجدهمین دوره جشنواره بین‌المللی شعر فجر با هدف تعالی و ارتقای شعر امروز از سال ۱۳۸۵، هر سال میزبان کاروان شعر […]

هجدهمین دوره جشنواره بین‌المللی شعر فجر در سه گروه ادبی شعر بزرگسال، شعر کودک و نوجوان و درباره شعر آثار می‌پذیرد.

به گزارش خبرآوا به نقل از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، هجدهمین دوره جشنواره بین‌المللی شعر فجر با هدف تعالی و ارتقای شعر امروز از سال ۱۳۸۵، هر سال میزبان کاروان شعر پارسی بوده و هجدهمین دوره آن نیز در سال ۱۴۰۲ برگزار می‌شود.

این جشنواره، علاوه‌ بر هم‌سخنی با شاعران مطرح معاصر ایران با هدف معرفی و شناخت شاعران جوان سرزمین عزیزمان و گسترش همدلی و هم‌زبانی با پارسی‌گویان سراسر دنیا برگزار می‌شود.

هجدهمین دوره جشنواره بین‌المللی شعر فجر آثاری را که برای نخستین‌بار در سال ۱۴۰۱ به زبان فارسی و با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در داخل کشور منتشر شده‌ باشد در سه گروه ادبی مجموعه شعر بزرگسال (شعر کلاسیک، شعر نو و شعر محاوره)، شعر کودک و نوجوان و درباره شعر (پژوهش‌های حوزه شعر) ارزیابی می‌کند.

آثار ارسالی به این جشنواره باید تألیفی و به زبان فارسی و مجموعه‌ شعر به‌صورت مستقل منتشر شده باشد؛ از این‌رو مجموعه‌های مشترک داوری نمی‌شوند.

براساس فراخوان این جشنواره، آثاری که در سال‌های قبل با عنوان دیگر یا توسط ناشر دیگری به چاپ رسیده یا به‌صورت گزیده‌ ‌آثار قبلی باشند، داوری نمی‌شوند.

برگزیدگان هجدهمین دوره جشنواره بین‌المللی شعر فجر، زمستان ۱۴۰۲ در اختتامیه معرفی می‌شوند و به برگزیدگان، علاوه‌ بر جایزه نقدی، لوح یادبود و تندیس جشنواره اهدا خواهد شد.

 

ناشران، شاعران و پژوهشگران می‌توانند پس از تکمیل نسخه فیزیکی فرمی که در نشانی fajr.ketab.ir قابل دسترسی است، ۴ نسخه از آثار خود را تا ۳۰ آذر ماه ۱۴۰۲ به‌ نشانی تهران، خیابان انقلاب اسلامی، خیابان شهید برادران مظفرجنوبی، خیابان خواجه‌نصیر، پلاک ۲، سرای اهل قلم، طبقه ۴، کدپستی ۱۳۱۵۷۷۳۴۱۱، دبیرخانه هجدهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر ارسال کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۹۱۰۰۶۳۶۳- ۰۲۱ داخلی (۸۱۱) تماس بگیرند.

اخبار مرتبط:

ترانه والاترین قالب شعر است

محمد معتمدی: ابتذال شعر و موسیقی، فرهنگ جامعه را متزلزل خواهد کرد

جزییات رویداد ملی شعر و موسیقی «ایران سرا» اعلام شد

تاریخ شعر فارسی و شاعران پیش از رودکی

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه