رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۳
  • کد خبر : ۱۹۰۳۵
  • چاپ خبر : برگزاری دومین دوره جشنواره موسیقی ایرانمهر در زهک

برگزاری دومین دوره جشنواره موسیقی ایرانمهر در زهک

دومین دوره نخستین جشنواره غیررقابتی موسیقی ایرانمهر و بزرگداشت زنده یاد محمد جهانتاب روز 28 آبان در شهرستان زهک برگزار گردید. به گزارش خبرآوا و به نقل از روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان دومین دوره نخستین جشنواره غیررقابتی موسیقی ایرانمهر و بزرگداشت زنده یاد محمد جهانتاب، با حضور مردم، […]

دومین دوره نخستین جشنواره غیررقابتی موسیقی ایرانمهر و بزرگداشت زنده یاد محمد جهانتاب روز 28 آبان در شهرستان زهک برگزار گردید.

به گزارش خبرآوا و به نقل از روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان دومین دوره نخستین جشنواره غیررقابتی موسیقی ایرانمهر و بزرگداشت زنده یاد محمد جهانتاب، با حضور مردم، هنرمندان و جمعی از مسئولین در شهرستان زهک برگزار گردید.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان در این آیین گفت: جشنواره غیر رقابتی موسیقی ایرانمهر از شهرستان چابهار آغاز، سپس در شهرستان زهک و پس از آن در زاهدان برگزار خواهد شد.

علی سرگزی افزود: الحمدالله امروز و فردا برنامه های متنوع فرهنگی و هنری در حوزه سیستان خواهیم داشت.

وی ادامه داد: اجرای برنامه های فرهنگی و هنری در شهرستان ها، نشان دهنده نگاه ویژه و اهمیت به ظرفیت سایر شهرستان ها می باشد.

مدیرکل فرهپگ و ارشاد اسلامی از اتفاقات خوب در تمامی شهرستان های استان خبر داد و  گفت: امیدواریم استان در مسائل فرهنگی و هنری به عنوان سمبل و الگو در کشور مطرح شود.

وی از زنده یاد محمد جهانتاب به عنوان یکی از مفاخر استان یاد کرد و افزود: زنده یاد جهانتاب یک چهره شناخته استان بود و به گویش سیستانی اهمیت بسیاری قائل بود که این جریان باعث محبوبیت وی در بین مردم سیستانی و بلوچ شده بود.

سرگزی خاطرنشان کرد: زنده یاد جهانتاب مطالبه گری بود که با لسان خوبش در رادیو در دهه هایی که سیستان دچار بحران های مختلف بود باعث ماندگاری مردم در این سرزمین شد.

وی بیان کرد: خدمت به فرهنگ مردم باید الگو باشد تا بتوانیم میراث دار و میراث بان خوبی برای افرادی مانند محمد جهانتاب باشیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان از بزرگداشت سایر مفاخر استان خبر داد و گفت: باید از افرادی که حق بزرگی برای ماندگاری فرهنگ و هنر سیستان و بلوچستان بر گردن ما دارند، به نحو شایسته تجلیل گردد.

گفتنی است در دومین دوره نخستین جشنواره غیر رقابتی موسیقی ایرانمهر در شهرستان زهک، اجراهای موسیقی های فاخر منطقه سیستان توسط اساتید این خطه، شعر خوانی و تجلیل از خانواده زنده یاد محمد جهانتاب صورت گرفت.

خبرآوا / م. معیاریان

اخبار مرتبط:

پایان دومین جشنواره سراسری موسیقی خیابانی کامیاران

نخستین جشنواره ملی موسیقی خیابانی در کامیاران

جشنواره موسیقی امیرجاهد آغاز به کار کرد

«سنه» نخستین جشنواره موسیقی اقوام ایرانی در سنندج آغاز شد

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه