رفتن به بالا
  • جمعه - ۱۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۶
  • کد خبر : ۱۷۵۵۲
  • چاپ خبر : معرفی موسیقی خیابانی با «مزقونچی» رادیو صبا

معرفی موسیقی خیابانی با «مزقونچی» رادیو صبا

رادیو صبا با هدف معرفی موسیقی خیابانی و هنرمندان این حرفه برنامه جدید «مزقونچی» را راهی آنتن می‌کند. به نقل از روابط عمومی رادیو صبا، «مزقونچی» عنوان برنامه جدید موسیقی‌محوری است که از شبکه رادیویی صبا راهی آنتن می‌شود. این برنامه با هدف معرفی موسیقی خیابانی به گفتگو با نوازندگانی که در خیابان‌ها موسیقی اجرا […]

رادیو صبا با هدف معرفی موسیقی خیابانی و هنرمندان این حرفه برنامه جدید «مزقونچی» را راهی آنتن می‌کند.

به نقل از روابط عمومی رادیو صبا، «مزقونچی» عنوان برنامه جدید موسیقی‌محوری است که از شبکه رادیویی صبا راهی آنتن می‌شود.

این برنامه با هدف معرفی موسیقی خیابانی به گفتگو با نوازندگانی که در خیابان‌ها موسیقی اجرا می‌کنند، می‌پردازد و این هنرمندان کمترشناخته شده را معرفی می‌کند.

«مزقونچی» این هفته به سراغ یکی دیگر از نوازندگانی که خیابان را به عنوان صحنه‌ای مهم و جدی برای اجرای موسیقی خود انتخاب کرده‌اند رفته است.

سعید شمس متولد ۱۳۶۸، تهران، با نوازندگی ساز فلوت ریکوردر با موسیقی آشنا شد، وی سپس به نوازندگی ساز نی هفت‌بند پرداخت. وی ۲۲ سال داشت که وارد کنسرواتوار موسیقی تهران شد و ساز کلارینت را به عنوان ساز اصلی خود انتخاب کرد.

شمس از آن زمان به صورت تخصصی به نواختن قطعه‌های موسیقی جَز و جیپسی جَز می‌پردازد و همینطور نوازندگی ساز ساکسُفون تنور را در کنار کلارینت ادامه داد. وی با گروه‌های متعددی، مانند گروه راک «عبور» – که یک گروه راک ایرانی است – همچنین «آنسامبل جیپسی جَز تهران» و «بُندَهِش» که یک گروه جَز است، همکاری کرده است.

وی در کنار نوازندگی برای اجراهای موسیقی، به اجرای موسیقی برای صحنه‌های نمایش تئاتر پرداخته است که از میان آن‌ها می‌توان به شرکت در جشنواره‌های مختلف داخلی و همین‌طور فعالیت او در نقش آهنگساز و نوازنده در جشنواره تئاتر بین المللی پروکانترا کشور لهستان اشاره داشت.

شمس به صورت مداوم به اجراهای خیابانی و کافه‌ای می‌پردازد که در آن بداهه‌پردازی، رویکرد اصلی و هدف او از نوازندگی است. این هنرمند در قطعه‌ها و آلبوم‌های ضبط‌ شده‌ متعددی در کنار هنرمندان دیگر حضور پیدا کرده است.

جمعه ۱۴ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۹ با برنامه «مزقونچی» به رادیو صبا می‌آید.

«مزقونچی» روزهای جمعه ساعت ۱۹ به تهیه‌کنندگی انسیه شمس‌اللهی تقدیم مخاطبان می‌شود.

منبع: مهر

اخبار مرتبط:

موسیقی «رومانوها» در «ایل بانگ» رادیو فرهنگ‌

«بانگ نای» ویژه برنامه بزرگداشت مولانا از رادیو فرهنگ

جشنواره موسیقی سنتی اقوام ایرانی در رادیو فرهنگ

نگاهی به موسیقی در «هنرنامه» رادیو فرهنگ

گشت و‌گذاری در دنیای موسیقی با نیستان رادیو فرهنگ

پخش قطعه اندک اندک در كاروان شعر ‌وموسیقی رادیو فرهنگ‌

یادی از علی اكبر شهنازی، نوازنده سرشناس تار در رادیو فرهنگ‌

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه