رفتن به بالا
  • یکشنبه - 2 مهر 1402 - 18:35
  • کد خبر : ۱۷۳۱۵
  • چاپ خبر : ادامه همکاری علی رهبری با تالار مارینسکی در سنت پترزبورگ روسیه

ادامه همکاری علی رهبری با تالار مارینسکی در سنت پترزبورگ روسیه

علی رهبری در سومین فصل متوالی به عنوان «رهبر دائم مهمان اپرای مارینسکی» در سنت پترزبورگ کار خود را آغاز می‌کند. روز جمعه پنجم آبان علی رهبری با آثاری از دورژاک و چایکوفسکی سومین فصل هنری متوالی خود را در تالار مارینسکی آغاز خواهد کرد. مجموعه اپرای مارینسکی با داشتن بیش از ۴۰۰ نوازنده ۲۵۰ […]

علی رهبری در سومین فصل متوالی به عنوان «رهبر دائم مهمان اپرای مارینسکی» در سنت پترزبورگ کار خود را آغاز می‌کند.

روز جمعه پنجم آبان علی رهبری با آثاری از دورژاک و چایکوفسکی سومین فصل هنری متوالی خود را در تالار مارینسکی آغاز خواهد کرد.

مجموعه اپرای مارینسکی با داشتن بیش از ۴۰۰ نوازنده ۲۵۰ خواننده گروه کر، ۳ تالار  بزرگ اپرا و چندین سالن کنسرت مختلف به عنوان بزرگترین مجموعه موسیقیایی جهان بشمار می‌آید و در این تالار آهنگسازانی چون کورساکف، چایکوفسکی، راخمانینوف، شوستاکوویچ و صدها آهنگساز مطرح جهان آثار خودر را به روی صحنه برده‌اند.

در فصل هنری ۲۰۲۱-۲۰۲۲ میلادی بود که علی رهبری، رهبر ارکستر و آهنگساز بین‌المللی ایرانی، توسط والری گرگیف مدیرکل مجموعه اپرای مارینسکی برای ۲ برنامه مختلف با آثاری از آهنگسازان مشهور روسی چون چایکوفسکی، کورساکفوف و شوستاکوویچ  دعوت شد. بعد از این کنسرت‌ها به پیشنهاد نوازندگان ارکستر سمفونیک اپرای مارینسکی و موافقت والری گرگیف، بلافاصله سمت رهبری دائم مهمان در این تالار به علی رهبری واگذار شد.

در فصل هنری ۲۰۲۲-۲۰۲۳ علی رهبری در یک چرخه موسیقی شرق و غرب ۱۲ برنامه مختلف را روی صحنه برد. او در این مقطع  در کنار آهنگسازان مشهور روسی و غربی آثاری از آهنگسازان کشورهای ارمنستان، ترکیه، تاجیکستان، آذربایجان و موسیقی فلامنکو را نیز اجرا کرد. در اینچرخه «چنین گفت زرتشت» اثر خود این آهنگساز که حدود ۷۰ دقیقه است نیز با صدای رضا فکری اجرا شد.

در پایان این فصل هنری والری گرگیف در برنامه‌ای تلویزیونی ویژه از علی رهبری قدردانی و تجلیل کرد.

منبع: آنا

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه