رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۳۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۶
  • کد خبر : ۱۶۸۴۷
  • چاپ خبر : مصطفی راغب در برج میلاد کنسرت آیینی برگزار می کند

مصطفی راغب در برج میلاد کنسرت آیینی برگزار می کند

مدیرعامل برج میلاد تهران از آغاز اجرای کنسرت آیینی چهارپایه عشق به‌صورت رایگان با اجرای ویژه مصطفی راغب همزمان با آغاز ماه صفر در مرکز همایش‌های برج میلاد خبرداد. به نقل از روابط عمومی برج میلاد، عباس حیدری با بیان این مطلب افزود: کنسرت‌های آیینی به‌ عنوان یکی از ماندگارترین و تأثیرگذارترین سوگواره‌ها برای تکریم […]

مدیرعامل برج میلاد تهران از آغاز اجرای کنسرت آیینی چهارپایه عشق به‌صورت رایگان با اجرای ویژه مصطفی راغب همزمان با آغاز ماه صفر در مرکز همایش‌های برج میلاد خبرداد.

به نقل از روابط عمومی برج میلاد، عباس حیدری با بیان این مطلب افزود: کنسرت‌های آیینی به‌ عنوان یکی از ماندگارترین و تأثیرگذارترین سوگواره‌ها برای تکریم واقعه عاشوراست.

وی ادامه داد: کنسرت «چهارپایه عشق»، که متاثر از چهارپایه ایستادن مداحان بزرگ برای خواندن نوحه‌های تأثیرگذار است، قصد دارد با اجرای هنرمندانه مصطفی راغب کنسرتی آیینی و عاشورایی را در قالبی همه سونگر و مرکب از اجرای دکلمه و تصویر به بازخوانی نوحه‌های ماندگار بپردازد.

به گفته مدیرعامل برج میلاد، کنسرت با سه ضلع هنری اثربخش و هماهنگ می‌کوشد تا مخاطب خود را با عبرت‌های عاشورایی آشنا و نسل‌ها را با یکدیگر پیوند دهد.

حیدری با بیان اینکه کنسرت با حال و هوای ایام محرم و صفر و نوحه‌هایی که در اذهان و قلوب مخاطبان جایگاهی ویژه دارند، تصریح کرد: در این ویژه‌برنامه آوایی، ضمن اجرای آثاری فاخر برگرفته از ردیف‌ها و دستگاه‌های آوازی اصیل ایرانی، هنرمندان تلاش می‌کنند سبکی جدید در رویدادهای مذهبی هنری را اجرا کنند.

وی گفت: در این برنامه پخش تصاویری احساسی و گویای مناسک‌های آیینی و مذهبی بر شالوده فرهنگ ایرانی اسلامی خواهد بود و شروعی متفاوت با روایتگری راوی که به بازخوانی حماسه عاشورایی می‌پردازد و دل‌ها را آماده پذیرش پیام معنوی می‌کند. با کمک این سه ضلعی از صدا (راوی)، تصویر و اجرای یک گروه از کامل موسیقیایی شامل ارکستر زهی، سازهای کوبه‌ای و سنتی و دیگر ادوات موسیقی لحظاتی معنوی برای انتقال مفاهیم عاشورایی شکل خواهد گرفت.

به گفته حیدری چهار پایه عشق در نظر دارد با اجرای ویژه و استفاده از عناصر ذکر شده بتواند مخاطبان گوناگونی را در برگرفته و کسانی که تاکنون به هر دلیل در آئین‌ها و مراسم‌های مذهبی حضور نداشته‌اند را جذب کند.

بر اساس این گزارش «کنسرت آیینی چهارپایه عشق» در تاریخ‌های ۳۱ مرداد، ۴ تا ۱۰ شهریور ماه از ساعت ۲۰ در مرکز همایش‌های برج میلاد تهران برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان برای تهیه بلیت می‌توانند به سایت میلادتیکت مراجعه کنند.

لازم به ذکر است مخاطبان تنها با در دست داشتن بلیت‌های کنسرت که از سایت فوق تهیه کرده‌اند، امکان ورود به سالن و تماشای کنسرت را خواهند داشت.

منبع: ایرنا

اخبار مرتبط:

نوحه خوانی مصطفی راغب برای زندانیان + ویدیو

نماهنگ «راز فریاد» با صدای مصطفی راغب منتشر شد

راغب برای «عشق کوفی» خواند + صوت

راغب برای مردم آبادان خواند

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه