رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۲۳ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۶
  • کد خبر : ۱۶۷۴۶
  • چاپ خبر : حمیدرضا اردلان دبیر هفدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان شد

حمیدرضا اردلان دبیر هفدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان شد

حمیدرضا اردلان دبیر هفدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان شد. به گزارش خبرآوا و به نقل از انجمن موسیقی ایران و روابط عمومی معاونت امور هنری، محمود سالاری معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در دیداری با حضور محمد اله‌یاری مدیرکل دفتر موسیقی و سید امیرعباس ستایشگر مدیرعامل انجمن موسیقی ایران، دکتر حمیدرضا اردلان […]

حمیدرضا اردلان دبیر هفدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان شد.

به گزارش خبرآوا و به نقل از انجمن موسیقی ایران و روابط عمومی معاونت امور هنری، محمود سالاری معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در دیداری با حضور محمد اله‌یاری مدیرکل دفتر موسیقی و سید امیرعباس ستایشگر مدیرعامل انجمن موسیقی ایران، دکتر حمیدرضا اردلان را به عنوان دبیر هفدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان منصوب و حکم وی را اهدا کرد.

متن حکم اردلان به شرح زیر است:

«جناب آقای دکتر حمیدرضا اردلان

نظر به دانش و تجربیات ارزنده‌ هنری جناب عالی و به پیشنهاد مدیرکل محترم دفتر امور موسیقی، به موجب این حکم به عنوان «دبیر هفدهمین دوره جشنواره موسیقی جوان» منصوب می‌شوید.

 امید است با استعانت از خداوند متعال، بهره‌گیری از ظرفیت استادان ارجمند موسیقی، بهره‌مندی از تجارب دوره‌های گذشته، جشنواره‌ای برخوردار از شاخصه‌های فرهنگ اسلامی و امتیازات هنری قابل قبول در پیش داشته باشیم.

محمود  سالاری معاون وزیر»

حمیدرضا اردلان پژوهشگر برجسته موسیقی و نمایش، آهنگساز و استاد دانشگاه است. فعالیت‌های پژوهشی و اجرایی این هنرمند در سی سال گذشته به اشاعه و احیای رسوم و آیین‌های اقوام ایرانی کمک شایانی کرده است.

اردلان متولد ۱۳۳۸ در سنندج و دارای مدرک دکتری رشته فلسفه و ایتمولوژی، موسیقی و تئاتر است. ریاست کمیته حفاظت از میراث و ریاست اتحادیه بین المللی نمایشگران عروسکی، بنیان‌گذاری گروه جمع نمایشگران حروف و عروسک و بنیان‌گذاری ارکستر تجربی تهران، تنها بخشی از فعالیت‌های اجرایی او در سالهای گذشته است. وی در زمینه موسیقی و تئاتر ترانس مدرن اجراها و کارگاه‌های متعددی را در ایران برپا داشته است.

اردلان بیش از ۶۰ اجرا در زمینه تئاتر و تئاتر عروسکی در سرتاسر جهان به روی صحنه برده و در این زمینه جریان سازی موثری برای تاریخ هنر ایران داشته است. حمیدرضا اردلان مولف کتبی همچون: مرشدان پرده خوان ایران، تئاتر پلاکارد و مجموعه مقالات سیمنار بین المللی نمایش های آیینی و سنتی است.

وی سال گذشته دبیر شانزدهمین جشنواره موسیقی جوان بوده است.

اخبار مرتبط:

برگزیدگان شانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان معرفی شدند

اختتامیه شانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان برگزار می شود

اسامی راه یافتگان به مرحله نهایی جشنواره ملی موسیقی جوان اعلام شد

حمیدرضا اردلان دبیر شانزدهمین جشنواره موسیقی جوان شد

فراخوان جشنواره موسیقی جوان منتشر شد

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه