رفتن به بالا
  • شنبه - ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۶
  • کد خبر : ۱۶۶۶۳
  • چاپ خبر : حضور علی رهبری در جشنواره موسیقی چین

حضور علی رهبری در جشنواره موسیقی چین

کشور چین از علی رهبری آهنگساز و رهبر ارکستر بین‌المللی ایرانی برای شرکت در جشنواره بین‌المللی موسیقی در شهر شنژن «Shenzhen» دعوت به عمل آورد. جشنواره بین‌المللی موسیقی شهر شنژن از جمله جشنواره‌های مهم موسیقی در کشور چین است که در آن ده‌ها هنرمند از کشورهای مختلف شرکت می‌کنند. علی رهبری، رهبر دائم میهمان اپرای […]

کشور چین از علی رهبری آهنگساز و رهبر ارکستر بین‌المللی ایرانی برای شرکت در جشنواره بین‌المللی موسیقی در شهر شنژن «Shenzhen» دعوت به عمل آورد.

جشنواره بین‌المللی موسیقی شهر شنژن از جمله جشنواره‌های مهم موسیقی در کشور چین است که در آن ده‌ها هنرمند از کشورهای مختلف شرکت می‌کنند.

علی رهبری، رهبر دائم میهمان اپرای مارینسکی در روز پنجشنبه ۲۰ مهر ماه در این جشنواره، ارکستر سمفونیک شنژن را با آثاری از دورژاک و چایکوفسکی رهبری می‌کند. سولیست این کنسرت آقای نیکلاس اپینگر (نوازنده مشهورآلمانی ویلنسل) است.

شهر شنژن که در حال ایجاد موقعیت‌هایی در اقتصاد خود است، نتایج متنوعی را نیز در برنامه‌های فرهنگی و خلاقانه خود به دست آورده که رویکرد جدیدی را به این کلان شهر جوان پر جنب و جوش اضافه کرده است.

به گفته مسئولین، هدف اصلی تشکیل این جشنواره موسیقی بین‌المللی پر کردن شکاف فرهنگی بین کشورهای مختلف بوده است. برای مثال در سال ۲۰۲۱ میلادی بیش از ۸۰۰ نوازنده و هنرمند سرشناس از بیش از ۴۰ کشور و منطقه در این رویداد اجرا داشته‌اند و ۲۱ کنسرت را به مخاطبان محلی ارائه کرده‌اند.

علی رهبری در تابستان سال ۱۳۹۴ به عنوان مدیر هنری ارکستر سمفونیک تهران، ارکستر فیلارمونیک چین را که قبلا در پکن رهبری کرده بود به تالار وحدت آورد که در کنار نوازندگان ایرانی ۲ شب به اجرای برنامه پرداختند.

علی رهبری تاکنون به چندین جشنواره بین‌المللی دعوت شده است که از جمله مهم‌ترین آنها می‌توان به جشنواره بهاری وین، تابستانی وین، زالسبورگ. لینس، پراگ، براتیسلاوا، هانور، مالاگا ، یوهانس بورگ، پرتوریا، بوداپست، مادرید، بارسلونا، بزانسون، مونت کارلو. مانتون، نانت، پالرمو، زاگرب، برنو، کراکا، لیدس، ژنو، هونگ کنگ، کاراکاس، مکزیکوسیتی، درسدن، بروکسل، فلاندرن، سن‌پترزبورگ و چندین جشنواره محلی دیگر اشاره کرد.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط:

اجرای آثار مهمترین آهنگساز قرن بیستم روسیه توسط علی رهبری

علی رهبری «تخت جمشید» را به سن پترزبورگ می‌برد

با حضور علی رهبری، فصل هنری استانبول افتتاح شد

حضور علی رهبری در یکی از معروف‌ترین سالن‌های کنسرت جهان

آرزوی دیرینه علی رهبری برای معرفی «تار» به جهان برآورده شد

دعوت رهبر ارکستر سرشناس جهان از علی رهبری

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه