رفتن به بالا
  • یکشنبه - 25 تیر 1402 - 13:29
  • کد خبر : ۱۶۳۳۴
  • چاپ خبر : آیین بزرگداشت سیدجلال الدین محمدیان در تالار رودکی

آیین بزرگداشت سیدجلال الدین محمدیان در تالار رودکی

آیین بزرگداشت «سیدجلال‌الدین محمدیان» خواننده پیشکسوت که اغلب او را با تصنیف مشهور «مردان خدا» می‌شناسند، ۲۵ تیر ماه از ساعت ۱۷ در تالار رودکی برگزار خواهد شد. سیدجلال‌الدین محمدیان متولد ١٣٢۵ در کرمانشاه است و از عنفوان جوانی به تشویق استاد سید امیرالله کاته‌ کبودی با گروه تنبورنوازان به همکاری پرداخت. او در سال […]

آیین بزرگداشت «سیدجلال‌الدین محمدیان» خواننده پیشکسوت که اغلب او را با تصنیف مشهور «مردان خدا» می‌شناسند، ۲۵ تیر ماه از ساعت ۱۷ در تالار رودکی برگزار خواهد شد.

سیدجلال‌الدین محمدیان متولد ١٣٢۵ در کرمانشاه است و از عنفوان جوانی به تشویق استاد سید امیرالله کاته‌ کبودی با گروه تنبورنوازان به همکاری پرداخت. او در سال ۱۳۵۱ فعالیت رسمی و هنری خود را در مرکز فرهنگ و هنر کرمانشاه شروع کرد و در سال ۱۳۵۵ به تهران آمد و برای این که بهتر بتواند گوشه‌ها و ردیف‌های موسیقی اصیل ایران را فرا گیرد به عنوان شاگرد نزد استاد محمدرضا شجریان پذیرفته شد. در نهایت در مکتب صبا افتخار شاگردی وی نصیبش شد.

او از محصر اساتیدی چون سید امرالله شاه‌ ابراهیمی، سید خلیل عالی‌ نژاد، کیخسرو پورناظری و علی‌اکبر مرادی نیز بهره برده است.

محمدیان در خدمت استاد علی‌ اصغر بهاری با ردیف‌های آواز آشنا شد و سه سال دیگر در کلاس استاد شجریان که در رادیو تدریس می‌کرد، حضور یافت و به طور خصوصی در منزل شادروان استاد محمود کریمی به منظور تکمیل دانش موسیقی به فراگیری پرداخت. سرانجام در سال ۱۳۵۶ با گروه تنبورنوازان همکاری خود را آغاز کرد.

محمدیان در سال ۱۳۵۸ همکاری خود را با مرکز حفظ و اشاعه موسیقی آغاز و قطعه «هوای وطن» را با گروه تنبور «شمس» اجرا کرد. در سال ۱۳۵۸ با گروه تنبورنوازان کنسرتی در تالار وحدت به مدت پنج روز اجرا کرد که آهنگ «باز هوای وطنم آرزوست» از او مورد توجه قرار گرفت.

اخبار مرتبط:

برگزاری آیین بزرگداشت خواننده «مردان خدا»

برگزاری آیین بزرگداشت استاد علینقی وزیری

بزرگداشت سلیم موذن‌زاده اردبیلی برگزار شد

یادمان درگذشت عبدالوهاب شهیدی و بزرگداشت حسن ناهید برگزار شد

آیین نکوداشت بابک بیات برگزار می‌شود

نکوداشت محمود فرهمند سازنده پیشکسوت تار برگزار شد

نکوداشت زنده‌یاد لطفی برگزار می‌شود

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه