رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۱۸ تیر ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۷
  • کد خبر : ۱۶۱۶۹
  • چاپ خبر : برگزاری آیین بزرگداشت خواننده «مردان خدا»

برگزاری آیین بزرگداشت خواننده «مردان خدا»

آیین بزرگداشت سید جلال‌الدین محمدیان، خواننده پیشکسوت که اغلب او را با تصنیف مشهور «مردان خدا» می‌شناسند،‌ برگزار خواهد شد. آیین بزرگداشت خواننده اهل کرمانشاه، شامگاه ٢٥ تیر ماه در تالار رودکی برگزار خواهد شد. این مراسم که با حضور اهالی مطرح موسیقی،‌ پیشکسوتان و جمعی از مسئولان و مدیران فرهنگی کشور برگزار می‌شود، با […]

آیین بزرگداشت سید جلال‌الدین محمدیان، خواننده پیشکسوت که اغلب او را با تصنیف مشهور «مردان خدا» می‌شناسند،‌ برگزار خواهد شد.

آیین بزرگداشت خواننده اهل کرمانشاه، شامگاه ٢٥ تیر ماه در تالار رودکی برگزار خواهد شد.

این مراسم که با حضور اهالی مطرح موسیقی،‌ پیشکسوتان و جمعی از مسئولان و مدیران فرهنگی کشور برگزار می‌شود، با اجرای تنبورنوازان «راز مهتاب» همراه خواهد بود. این در حالی است که قطعه «مردان خدا» نیز توسط این گروه اجرا خواهد شد. همچنین جلال‌الدین محمدیان نیز اجرایی برای مخاطبان این برنامه خواهد داشت.

موسسه رسانه‌ای «ایما» برگزارکننده این مراسم است که با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نهادهای تابع همچون بنیاد رودکی، دفتر موسیقی، انجمن موسیقی ایران، موسسه پیشکسوتان هنر و خانه موسیقی به دبیری علیرضا سپهوند و مساعدت علی عزیزی (مدیر شرکت فرهنگی هنری آواز بیستون)، ناشر آثار سیدجلال الدین محمدیان این آیین بزرگداشت را طراحی کرده است.

سیدجلال‌الدین محمدیان متولد ١٣٢٥ در کرمانشاه است و از عنفوان جوانی به تشویق استاد سید امیرالله کاته‌کبودی با گروه تنبورنوازان به همکاری پرداخت. او در سال ۱۳۵۱ فعالیت رسمی و هنری خود را در مرکز فرهنگ و هنر کرمانشاه شروع کرد.

در سال ۱۳۵۵ به تهران آمد و برای این که بهتر بتواند گوشه‌ها و ردیف‌های موسیقی اصیل ایران را فرا گیرد به عنوان شاگرد نزد استاد محمدرضا شجریان پذیرفته شد و در نهایت در مکتب صبا افتخار شاگردی وی نصیبش شد.

او از محضر اساتیدی چون سید امرالله شاه‌ابراهیمی، سید خلیل عالی نژاد، کیخسرو پورناظری و علی‌اکبر مرادی نیز بهره برده است.

محمدیان در خدمت استاد علی‌اصغر بهاری با ردیف‌های آواز آشنا شد و سه سال دیگر در کلاس استاد شجریان که در رادیو تدریس می‌کرد، حضور یافت. به طور خصوصی در منزل شادروان استاد محمود کریمی به منظور تکمیل دانش موسیقی به فراگیری پرداخت. سرانجام در سال ۱۳۵۶ با گروه تنبورنوازان همکاری خود را آغاز کرد.

محمدیان در سال ۱۳۵۸ همکاری خود را با مرکز حفظ و اشاعه موسیقی آغاز و قطعه «هوای وطن» را با گروه تنبور «شمس» اجرا کرد. در سال ۱۳۵۸ نیز با گروه تنبورنوازان کنسرتی در تالار وحدت به مدت پنج روز اجرا کرد که آهنگ «باز هوای وطنم آرزوست» از او مورد توجه قرار گرفت.

منبع: ایرنا

اخبار مرتبط:

بزرگداشت عطار نیشابوری با برگزاری محفل ادبی هفت شهر عشق

ارکستر ملی ایران در بزرگداشت حکیم نظامی نواخت

برگزاری آیین بزرگداشت استاد علینقی وزیری

بزرگداشت سلیم موذن‌زاده اردبیلی برگزار شد

یادمان درگذشت عبدالوهاب شهیدی و بزرگداشت حسن ناهید برگزار شد

آیین نکوداشت بابک بیات برگزار می‌شود

نکوداشت محمود فرهمند سازنده پیشکسوت تار برگزار شد

نکوداشت زنده‌یاد لطفی برگزار می‌شود

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه