رفتن به بالا
  • جمعه - 9 تیر 1402 - 22:29
  • کد خبر : ۱۵۹۸۲
  • چاپ خبر : «غزل ساز» روی صحنه موسیقی ایران

«غزل ساز» روی صحنه موسیقی ایران

اولین دوره از برنامه های موسیقایی «غزل ساز» به مدت سه شب در تالار رودکی برگزار خواهد شد. به گزارش خبرآوا و به نقل از روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، اولین دوره «غزل ساز» به مدت سه شب از تاریخ ۱۳ تا ۱۵ تیرماه با شش اجرا به همت انجمن موسیقی ایران وبا مشارکت بنیاد […]

اولین دوره از برنامه های موسیقایی «غزل ساز» به مدت سه شب در تالار رودکی برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرآوا و به نقل از روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، اولین دوره «غزل ساز» به مدت سه شب از تاریخ ۱۳ تا ۱۵ تیرماه با شش اجرا به همت انجمن موسیقی ایران وبا مشارکت بنیاد فرهنگی،هنری رودکی برگزار می شود.

«غزل‌ساز» مجموعه اجراهایی درباره حفظ هویت موسیقی ردیف دستگاهی است که با نگاهی به موسیقی آوازی ایران برنامه ریزی شده است. چرا که آواز متر و معیاری شناخته شده چه در ساز و چه در کلام در موسیقی ایران است. لازم به ذکر است معیارهای متعددی در رشد و شکوفایی نوازندگان و خوانندگان تاثیرگذار موسیقی وجود دارد که مجموعه «غزل ساز»در دوره‌های بعدی، به تک‌تک آنها خواهد پرداخت.

اولین دوره از مجموعه برنامه‌های «غزل‌ساز» مربوط به موسیقیِ سازی و تکنوازی‌هایی از این دست خواهد بود. نوازندگانی که تبحّر خود را در طول سالیان متمادی با تمرکز بر بداهه‌نوازی به‌دست‌ آورده‌اند.

نخستین شب این اجرا، سه شنبه ۱۳ تیر ماه با حضور نوازندگانی همچون پریچهر خواجه (قانون) و حسام اینانلو (کمانچه) برگزار می شود. در شب دوم، چهارشنبه ۱۴ تیر ماه، عیسی غفاری (سه‌تار) و بهاره فیاضی (تار) به روی صحنه می روند. زمان خیری (نی) و قاسم رحیم زاده (تار) به همراه کامبیز گنجه‌ای (تنبک) در شب آخر پنج شنبه ۱۵ تیر ماه، میزبان علاقمندان این مجموعه خواهند بود.

همچنین فروش بلیت اجراهای «غزل ساز» از روز جمعه ۹ تیر ماه در سامانه هنرتیکت آغاز می‌شود.

دوره‌ دوم مجموعه موسیقایی «غزل‌ساز» پاییز امسال برگزار می شود که مربوط به موسیقی باکلام خواهد بود.

اخبار مرتبط:

شب درخشش پیشکسوتان در جشنواره موسیقی نواحی ایران

بررسی «موسیقی عاشیقی» در جشنواره موسیقی نواحی

در دومین شب شانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران چه گذشت

برگزاری دومین نشست پژوهشی شانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه