رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۷
  • کد خبر : ۱۵۲۴۰
  • چاپ خبر : برگزاری اولین جشنواره موسیقی محلی در سنندج

برگزاری اولین جشنواره موسیقی محلی در سنندج

رییس سازمان صداوسیما از برگزاری اولین جشنواره شعر و موسیقی محلی به میزبانی سنندج خبر داد. به گزارش خبرآوا و به نقل از روابط عمومی صدا و سیما، دکتر جبلی در آخرین مرحله از سفر سه روزه به کردستان و در دیدار با جمعی از هنرمندان این خطه با اعلام این خبر، کردستان را گلستان […]

رییس سازمان صداوسیما از برگزاری اولین جشنواره شعر و موسیقی محلی به میزبانی سنندج خبر داد.

به گزارش خبرآوا و به نقل از روابط عمومی صدا و سیما، دکتر جبلی در آخرین مرحله از سفر سه روزه به کردستان و در دیدار با جمعی از هنرمندان این خطه با اعلام این خبر، کردستان را گلستان تمدن ایرانی اسلامی معرفی کرد.

در این دیدار که در محل صداوسیمای کردستان برگزار شد، رییس سازمان صداوسیما، کردستان را همیشه برای ایرانی‌ها عزیز معرفی کرد و گفت: مسوولیت تثبیت و تبیین این حقیقت، مشترکا بر دوش هنرمندان کُرد و رسانه ملی است.

وی نگاه رسانه ملی به کردستان را فرصت محور توصیف کرد و گفت: تمدن عمیق و عریق ایران اسلامی و فرهنگ و هنر کُردی چنان آمیخته اند که گویی ایرانی و کرد مترادف هم اند و این واقعیتی است که باید به آن پرداخته شود.

رییس رسانه ملی سریال نون خ را پنجره ای ارزشمند به فرهنگ شیرین خطه کردستان و آداب و سنتهای اصیل این منطقه خواند و با اشاره به استعدادهای هنری و فرهنگی فراوان استان کردستان گفت بیشتر از ۸۰ درصد عوامل و بازیگران این مجموعه محبوب نمایشی کرد بودند و با بهره‌گیری از همین استعدادها این اثر، پربیننده ترین سریال نوروزی امسال شد.

وی گفت: با استمرار پخش سریال هایی درباره افتخارات کرد در تاریخ معاصر و تاریخ پر افتخار پس از انقلاب اسلامی مانند سوران و سنجرخان و مستوره اردلان این مسیر ادامه خواهد یافت.

دکتر جبلی گفت:  تعابیر مجاهدان خاموش و شهدای مظلوم تعابیر دقیق مقام معظم رهبری درباره مردم غیور و وفادار کردستان است که مصادیق آن باید برای مردم تبیین شود.

وی با اشاره به استعدادها و ظرفیت های فرهنگی استان از ایجاد دفتر ارتباط با هنرمندان در صداوسیمای کردستان خبر داد و گفت: در دوران تحول رسانه ملی، هدف اصلی اقدامات حول دو محور هویت و عدالت است که نمود عملی تحقق آن در پرداختن به حوزه کردی ایران اسلامی دیده خواهد شد.

پیش از سخنان جبلی، هنرمندان حاضر شامل خانم ها شعله شریعتی و فاطمه مرزبان و آقایان فردین صادق ایوبی، بهروز خیریه، علی یونسی، بهروز نورانی پور، پیمان سلیمی فر، مهدی احمدی، رضا احمد یاری، خسرو سینا، مهرداد یوسفی، آرمان نصراللهی و حسین جلالی به بیان دیدگاه‌ها و مطالب خود پرداختند و پیشنهادهایی خطاب به رییس رسانه ملی بیان کردند.

این دیدار در پایان سفر سه روزه رئیس سازمان صدا و سیما به استان کردستان برگزار شد. پیمان جبلی در این سفر ضمن دیدار با خانواده‌های شهدا، علمای و ماموستایان اهل سنت، نماینده ولی فقیه در استان، مسئولان استانی و کارمندان صداوسیمای کردستان از چندین طرح فنی و توسعه محور صدا و سیمای این استان رونمایی کرد و کلنگ احداث شهرک تلویزیونی سنه دژ را بر زمین زد. ‌

خبرآوا

اخبار مرتبط:

اختتامیه جشنواره موسیقی آوای انتظار برگزار شد

جشنواره موسیقی امیرجاهد تمدید شد

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه