رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۳۰ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۴
  • کد خبر : ۱۵۰۰۰
  • چاپ خبر : ارائه گزارش مالی اقدامات صندوق اعتباری هنر درباره بیمه تکمیلی هنرمندان

ارائه گزارش مالی اقدامات صندوق اعتباری هنر درباره بیمه تکمیلی هنرمندان

با ارائه گزارش مالی تازه ترین اقدامات صندوق اعتباری هنر درباره بیمه تکمیلی هنرمندان اعلام شد. در اجرای قرارداد سال ۱۴۰۱-۱۴۰۲ بيمه درمان تکميلي صندوق اعتباري هنر تاکنون به بيش از ۱۰۶ هزار پرونده رسيدگي و خسارت مستقيم به بيمه شدگان پرداخت شده است. به گزارش خبرآوا و به نقل از روابط عمومی صندوق اعتباری […]

با ارائه گزارش مالی تازه ترین اقدامات صندوق اعتباری هنر درباره بیمه تکمیلی هنرمندان اعلام شد.

در اجرای قرارداد سال ۱۴۰۱-۱۴۰۲ بيمه درمان تکميلي صندوق اعتباري هنر تاکنون به بيش از ۱۰۶ هزار پرونده رسيدگي و خسارت مستقيم به بيمه شدگان پرداخت شده است.

به گزارش خبرآوا و به نقل از روابط عمومی صندوق اعتباری هنر، در اجرای قرارداد سال ۱۴۰۱-۱۴۰۲ بیمه درمان تکمیلی با شرکت بیمه دانا تاکنون به بیش از ۱۰۶ هزار پرونده رسیدگی و بیش ۳۷ میلیارد تومان خسارت پاراکلینیکی، بیمارستانی و دندانپزشکی (به جز معرفی نامه های صادر شده) به بیمه شدگان عضو صندوق اعتباری هنر پرداخت شده است. همچنین ۳۷ هزارمورد معرفی نامه صادر و بیش از ۴۲ میلیارد تومان تسویه شده است.
براساس این گزارش، قریب به ۴۲ هزار نفر از فعالان فرهنگی و هنری کشور و افراد تحت تکفل آنها از خدمات بیمه درمان تکمیلی سال ۱۴۰۲-۱۴۰۱ برخوردار شدند که نسبت به قرارداد سال ۱۴۰۰- ۱۴۰۱ از رشد ۱۷ درصدی برخوردار بوده است.
بر اين اساس ۴ درصد از اعضای صندوق در طرح اميد، ۷۴ درصد در طرح آرامش و ۲۲ درصد در طرح رفاه ثبت نام و تحت پوشش قرار گرفته اند.
صندوق اعتباری هنر با هدف حمایت از هنرمندان کشور و کاهش دغدغه های درمانی فعالان فرهنگی و هنری، بخشی از حق بیمه اعضا و افراد تحت تکفل آنها را هرسال متقبل می شود.
مزید اطلاع اینکه به طور میانگین بیش از ۶۰ درصد از حق بیمه درمان تکمیلی اعضا (معادل ۸۵ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۱ ) از سوی صندوق در قالب یارانه پرداخت شد.
همچنین حق بیمه بیش از  دو هزار و ۸۰۰ نفر از اهالی فرهنگ، هنر، رسانه و فعالان قرآن و عترت که به دلیل عدم تمکن مالی قادر به ثبت نام در طر ح بیمه تکمیلی نبودند، به طور کامل از سوی صندوق اعتباری هنر پرداخت شد.
صندوق اعتباری هنر و بیمه دانا شهریورماه ۱۴۰۱ با هدف متناسب سازی نحوه ارائه خدمات بیمه‌ای با وضعیت و شرایط فعالان فرهنگ و هنر و ارائه خدمات و تخفیفات ویژه به اعضای صندوق و ترویج فرهنگ بیمه ای تفاهم نامه همکاری ۱۴۰۱-۱۴۰۲ را امضا کردند.
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر گفت: این صندوق در این دوره وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت سیزدهم مصمم است که با گسترش خدمات بیمه‌ای، فضایی امن را برای تداوم فعالیت حرفه‌ای فعالان حوزه فرهنگ و هنر که جز شریف ترین اقشار جامعه هستند، فراهم آورد.
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: طبق بررسی های انجام شده، سال ۱۴۰۰ با تغییر شرکت بیمه گر رضایت حداکثری اعضا کسب شد. با توجه به اعتماد اعضا به صندوق و بیمه گر عامل ، تمام تلاش خود را برای ارائه خدمات منظم و شفاف کرده و در برابر تعهدات خود پاسخگو بوده است.
وی یکی از مهمترین مطالبات صندوق از مدیران بیمه گر درمان تکمیلی را انجام کامل تعهدات و تقویت و تسریع در ارائه خدمات رسانی به جامعه فرهنگ و هنر بیان کرد و گفت: هنرمندان سرمایه های اجتماعی جامعه هستند و ارائه خدمات دقیق و منظم به این قشر فرهیخته حساسیت بالایی دارد.
بسط و گسترش انواع خدمات بیمه ای برای اشخاص حقیقی و حقوقی فعال در حوزه فرهنگ، هنر و رسانه کشور، همکاری طرفین برای طراحی پوشش بیمه ای جدید مورد نیاز برای ریسک های شناسایی شده در حوزه فعالیت های فرهنگی، هنری و مطبوعاتی، تسهیل و رونق فعالیت های اقتصادی و بهبود فضای کسب و کارهای فرهنگی و هنری از طریق کاهش ریسک و پیوند میان صنعت بیمه با حوزه فرهنگ و هنر از مهمترین محورهای تفاهم نامه امضا شده است.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه