رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۶
  • کد خبر : ۱۴۸۰۶
  • چاپ خبر : آهنگساز مطرح ژاپنی و برنده اسکار درگذشت

آهنگساز مطرح ژاپنی و برنده اسکار درگذشت

«ریوئیچی ساکاموتو Ryuichi Sakamoto» موسیقی‌ دان و هنرپیشه ژاپنی برنده اسکار برای فیلم «آخرین امپراتور» در ۷۱ سالگی درگذشت. ریوئیچی ساکاموتو از سال ۱۹۷۵ تا پایان عمر خود در زمینه موسیقی و سینما مشغول به فعالیت بود. از فیلم‌هایی که او در آن نقش داشته، علاوه بر آخرین امپراتور می‌توان به کریسمس مبارک آقای لارنس در […]

«ریوئیچی ساکاموتو Ryuichi Sakamoto» موسیقی‌ دان و هنرپیشه ژاپنی برنده اسکار برای فیلم «آخرین امپراتور» در ۷۱ سالگی درگذشت.

ریوئیچی ساکاموتو از سال ۱۹۷۵ تا پایان عمر خود در زمینه موسیقی و سینما مشغول به فعالیت بود.

از فیلم‌هایی که او در آن نقش داشته، علاوه بر آخرین امپراتور می‌توان به کریسمس مبارک آقای لارنس در سال ۱۹۸۳ اشاره کرد. ساکاموتو علاوه بر هم بازی شدن با دیوید بی در عین حال آهنگساز آهنگ دلهره‌آور این فیلم بود.

او روز سه‌شنبه گذشته پس از سال‌های طولانی مبارزه با سرطان درگذشت.

شرکت مدیریت روئیچی در بیانیه‌ای اعلام کرد: او تا پایان با موسیقی زندگی کرد. ما می‌خواهیم عمیق‌ترین قدردانی خود را از طرفدارانش و همه کسانی که از فعالیت‌های او حمایت کرده اند و همچنین متخصصان پزشکی در ژاپن و آمریکا که تمام تلاش خود را برای درمان او انجام دادند، ابراز کنیم.

یکی از آهنگ‌ های مشهور ساکاموتو آهنگ تم رنگ‌ های ممنوعه است که توسط دیوید سیلوین با موضوع جذاب روئیچی برای فیلم نوشته و خوانده شد.

این آهنگ که به صورت تک آهنگ منتشر شد، به یک موفقیت تبدیل شد. به صورتی که ۴۰ سال پس از انتشار همچنان می‌توان آن را در کاخ جشنواره کن شنید.

آخرین امپراتور – The Last Emperor که زندگی پویی آخرین امپراتور چین را به تصویر کشیده است، برنده ۹ جایزه اسکار از جمله برای بهترین فیلم و بهترین موسیقی در سال ۱۹۸۷ شد.

آخرین امپراتور بر اساس کتابی به همین نام ساخته و توسط برناردو برتولوچی کارگردانی شده است.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه