رفتن به بالا
  • شنبه - ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۸
  • کد خبر : ۱۴۴۹۹
  • چاپ خبر : «خاطره قاتله» با صدای رضا یزدانی منتشر کرد + ویدیو

«خاطره قاتله» با صدای رضا یزدانی منتشر کرد + ویدیو

مجموعه داستان‌ترانه «خاطره قاتله» با آهنگسازی آناهید روزبه، وحید مهراد و خوانندگی رضا یزدانی منتشر شد. مجموعه داستان‌ترانه «خاطره قاتله» شامل ترانه‌های «انتظار» و «بغض» با خوانندگی و گویندگی رضا یزدانی خواننده سبک راک و پاپ راک است؛ «انتظار» با ترانه‌ای از کسری بختیاریان، آهنگسازی آناهید روزبه، تنظیم کاویان رجبی و «بغض» با قصه کوتاهی از شبنم مقدمی، موسیقی متن و تنظیم وحید مهراد توسط علی […]

مجموعه داستان‌ترانه «خاطره قاتله» با آهنگسازی آناهید روزبه، وحید مهراد و خوانندگی رضا یزدانی منتشر شد.

مجموعه داستان‌ترانه «خاطره قاتله» شامل ترانه‌های «انتظار» و «بغض» با خوانندگی و گویندگی رضا یزدانی خواننده سبک راک و پاپ راک است؛ «انتظار» با ترانه‌ای از کسری بختیاریان، آهنگسازی آناهید روزبه، تنظیم کاویان رجبی و «بغض» با قصه کوتاهی از شبنم مقدمی، موسیقی متن و تنظیم وحید مهراد توسط علی اوجی تهیه شده است.

ماندانا نعمتی طراحی کاور قطعه «انتظار» و موشن‌گرافی و شهاب جعفرنژاد طراحی کاور قطعه «بغض» این مجموعه را برعهده داشتند.

مجموعه «خاطره قاتله» برای نخستین بار در ایران به صورت داستان‌ترانه منتشر شده که برگرفته از فضای کلی داستان و پیوند آن با ترانه است، این روند می‌تواند به شکل‌گیری فصلی تازه در فعالیت موسیقایی رضا یزدانی بدل شود.

تیرماه امسال آلبوم موسیقی ep «قطاری به سوی دریا» (Train To the Sea) با آهنگسازی و خوانندگی یزدانی به صورت دیجیتال منتشر شد که ترانه‌های آن از کتاب «اقیانوس‌های یاغی» نوشته‌ یان اوربینا الهام گرفته شده است.

یزدانی خواننده سبک راک و پاپ راک، نوازنده گیتار، گیتار الکتریک، آهنگساز و بازیگر متولد ۲۴ مهر سال ۱۳۵۲ در تهران است، او از نوجوانی فراگیری موسیقی را آغاز کرد و از سال ۱۳۷۷ به صورت جدی فعالیت‌ خود را در این حوزه ادامه داد، یزدانی سال ۱۳۸۰ نخستین آلبوم خود را به نام «شهر دل» منتشر کرد و سال ۱۳۸۹ در فیلم سینمایی «بوی گندم» به کارگردانی محمدرضا خاکی حضور داشت و ترانه‌ای به نام «خلیج فارس» را برای این فیلم سینمایی خواند.

«دیوونه خونه مجازی»، «درهم»، «دوئل در آینه»، «ساعت ۲۵ شب»، «ساعتا خوابن» و «خاطرات مبهم» از جمله آلبوم‌های موسیقی یزدانی است. اشعار ترانه‌های او عمدتاً درون مایه اعتراضی و اجتماعی دارد.

همچنین «حکم»، «رئیس» و «محاکمه در خیابان» به کارگردانی مسعود کیمیایی از جمله فیلم‌هایی هستند که یزدانی به عنوان بازیگر یا خواننده و آهنگساز در آنها فعالیت داشته است.

منبع: ایرنا

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه