رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۹
  • کد خبر : ۱۴۴۲۹
  • چاپ خبر : نوازنده ایرانی برنده جایزه بین‌المللی موسیقی آکادمیا شد

نوازنده ایرانی برنده جایزه بین‌المللی موسیقی آکادمیا شد

پویا سرایی از نوازندگان، پژوهشگران و مدرسان موسیقی ایرانی موفق به دریافت جایزه بین‌المللی موسیقی آکادمیا برای ساخت یک قطعه ارکسترال شد. پویا سرایی آهنگساز، عضو هیات علمی و نوازنده سنتور به تازگی در جایزه موسیقی اکادمیا با یک قطعه ارکسترال موفق به کسب جایزه بهترین قطعه در این رویداد شد. این جایزه که مرکز […]

پویا سرایی از نوازندگان، پژوهشگران و مدرسان موسیقی ایرانی موفق به دریافت جایزه بین‌المللی موسیقی آکادمیا برای ساخت یک قطعه ارکسترال شد.

پویا سرایی آهنگساز، عضو هیات علمی و نوازنده سنتور به تازگی در جایزه موسیقی اکادمیا با یک قطعه ارکسترال موفق به کسب جایزه بهترین قطعه در این رویداد شد.

این جایزه که مرکز آن در ایالات متحده قرار دارد، ماهانه به‌ صورت مستمر آثار رسیده را بررسی و نتایج را به‌ طور بین‌المللی منتشر می‌کند و این دومین بار است که یک موزیسین ایرانی این جایزه را کسب می‌کند. در سال‌های قبل علیرضا قربانی نیز در این رویداد موفق به کسب جایزه شده بود.

پویا سرایی عضو هیات علمی گروه موسیقی دانشکده هنر و همزمان استاد سنتور و مدرس آهنگسازی در دانشگاه هنر و نیز عضو گروه نقد و نظریه هنر در فرهنگستان هنر است.

وی که دارای نشان درجه یک هنری (معادل دکتری) در موسیقی ایرانی است، در سال‌های اخیر به‌عنوان داور در بخش‌های آهنگسازی، آفرینش، سنتور و حفظ ردیف جشنواره ملی جوان نیز حضور داشته است.

آخرین اثر منتشر شده از سرایی، آهنگسازی قطعه «وطنم ایران» به خوانندگی شهرام ناظری است.

منبع: مهر

اخبار مرتبط:

با اجرای پویا سرایی؛ ردیف ابوالحسن صبا برای سنتور آلبوم شد

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه