رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۴ دی ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۷
  • کد خبر : ۱۳۴۶۰
  • چاپ خبر : انتشار نماهنگ «دنیا دلتنگ است» برای پاسداشت شهید سلیمانی

انتشار نماهنگ «دنیا دلتنگ است» برای پاسداشت شهید سلیمانی

نماهنگ «دنیا دلتنگ است» به همت مرکز موسیقی حوزه هنری و برای پاسداشت مقام شهید حاج قاسم سلیمانی منتشر شد. به گزارش خبرآوا، نماهنگ «دنیا دلتنگ است» در وصف سردار دل‌ها شهید حاج قاسم سلیمانی با صدای امیر حقیقت و همکاری حوزه هنری انقلاب اسلامی و مکتب حاج قاسم و مرکز موسیقی حوزه هنری منتشر […]

نماهنگ «دنیا دلتنگ است» به همت مرکز موسیقی حوزه هنری و برای پاسداشت مقام شهید حاج قاسم سلیمانی منتشر شد.

به گزارش خبرآوا، نماهنگ «دنیا دلتنگ است» در وصف سردار دل‌ها شهید حاج قاسم سلیمانی با صدای امیر حقیقت و همکاری حوزه هنری انقلاب اسلامی و مکتب حاج قاسم و مرکز موسیقی حوزه هنری منتشر شده است.

سردار شهید حاج قاسم سلیمانی ۲۰ اسفندماه سال ۱۳۳۵ در کرمان چشم به جهان گشود. پس از انقلاب اسلامی ایران، عضو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد و هم‌زمان با شروع جنگ ایران و عراق، چند گردان را در کرمان آموزش داده و به جبهه‌ها فرستاد.

وی در دوره‌ای فرماندهی سپاه آذربایجان غربی را بر عهده داشت. شهید حاج قاسم سلیمانی در سال ۱۳۶۰ با حکم فرمانده وقت سپاه پاسداران، به عنوان فرمانده لشکر ۴۱ ثارالله منصوب شد. وی در جنگ عراق علیه ایران، از فرماندهان عملیات‌های والفجر ۸، کربلای ۴ و کربلای ۵ بود.

سردار پس از پایان جنگ ایران و عراق در سال ۱۳۶۷ ش، به کرمان بازگشت و درگیر جنگ با اشراری شد که از مرزهای شرقی ایران هدایت می‌شدند. او تا قبل از انتصاب به فرماندهی سپاه قدس، با باندهای قاچاق مواد مخدر در مرزهای ایران و افغانستان می‌جنگید.

او در بهمن سال ۱۳۸۹ از سوی آیت الله خامنه‌ای، فرمانده کل قوای نظامی ایران درجه سرلشکری را دریافت کرد و در سال ۱۳۷۹ از سوی رهبر معظم انقلاب به فرماندهی سپاه قدس منصوب شد.

وی از فرماندهان مبارزه علیه داعش در عراق و سوریه بود و در نامه‌ای خطاب به رهبر انقلاب اسلامی در ۳۰ آبان ۱۳۹۶ پایان داعش را اعلام کرد و از برافراشته شدن پرچم سوریه در البوکمال از شهرهای سوریه در نزدیکی مرز عراق خبر داد.

بامداد جمعه ۱۳ دی ۱۳۹۸ در حمله آمریکایی به دو خودرو در اطراف فرودگاه بغداد، سردار سلیمانی، ابومهدی المهندس معاون حشدالشعبی و تنی چند از اعضای حشدالشعبی در این حمله هدف قرار گرفته و به شهادت رسیدند.

می توانید نماهنگ را مشاهده نمایید:

خبرآوا / م. معیاریان

اخبار مرتبط:

تقدیم دو اجرای جشنواره موسیقی فجر به شهید قاسم سلیمانی

وزیر ارشاد در دیدار با مجید انتظامی از ساخت اثر درباره شهید قاسم سلیمانی گفت

برگزاری همنوایی گروه‌های سرود برای حاج قاسم

مهلت ارسال آثار به رویداد سرود «روایت سرباز» تمدید شد

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه