رفتن به بالا
  • شنبه - 19 شهریور 1401 - 13:51
  • کد خبر : ۱۲۷۰۵
  • چاپ خبر : علی رهبری فصل هنری ترکیه را افتتاح می‌کند

علی رهبری فصل هنری ترکیه را افتتاح می‌کند

ارکستر سمفونیک دولتی شهر استانبول علی رهبری آهنگساز و رهبر بین‌المللی ایرانی را برای اجرای کنسرت افتتاحیه فصل هنری این شهر دعوت کرده است. به گفته رهبری این کنسرت از مهم ترین کنسرت‌های فصل هنری به شمار می‌آید و این هنرمند با پشت سرگذاشتن بیش از ۲۵ سال همکاری مستمر با این مجموعه در کنسرت […]

ارکستر سمفونیک دولتی شهر استانبول علی رهبری آهنگساز و رهبر بین‌المللی ایرانی را برای اجرای کنسرت افتتاحیه فصل هنری این شهر دعوت کرده است.

به گفته رهبری این کنسرت از مهم ترین کنسرت‌های فصل هنری به شمار می‌آید و این هنرمند با پشت سرگذاشتن بیش از ۲۵ سال همکاری مستمر با این مجموعه در کنسرت پیش رو حضور پیدا خواهد کرد.

در این کنسرت که روز جمعه ۱۵ مهرماه در مرکز فرهنگی آتاتورک و در سالن اُپرای استانبول برگزار خواهد شد، آثاری از جمال رشید ری، چایکوفسکی و دوژاک اجرا خواهد شد. این در حالی است که کریل تروسو سولیست نامدار ویولن اهل روسیه به عنوان سولیست حضور دارد.

تروسو برنده چندین مسابقه بین‌المللی ویولن بوده و با اکثر رهبران و ارکسترهای جهان کنسرت داشته است.

علی رهبری پیش از این نیز در روزهای اول و هفتم مهر در ۲ کنسرت مختلف بi عنوان رهبر دائم مهمان اپرای مارینسکی سنت پترزبورگ با آثاری از جمال ارکین، ریشارد اشتراوس، کلود دبوسی و «چنین گفت زرتشت» اثر خودش روی صحنه خواهد رفت.

منبع: مهر

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه