رفتن به بالا
  • سه شنبه - 10 اسفند 1400 - 19:22
  • کد خبر : ۱۰۵۱۱
  • چاپ خبر : چهره سال۱۴۰۰ هنر انقلاب اسلامی انتخاب و تجلیل خواهد شد

چهره سال۱۴۰۰ هنر انقلاب اسلامی انتخاب و تجلیل خواهد شد

معاون هنری حوزه هنری از آغاز به کار هیات‌های علمی برای معرفی چهره سال ۱۴۰۰ هنر انقلاب اسلامی خبر داد. به نقل از روابط عمومی حوزه هنری، مجدالدین معلمی، گفت: برای انتخاب چهره سال ۱۴۰۰ هنر انقلاب در دو سطح هیات‌های علمی و نخبگانی تشکیل شده است که فرایند انتخاب را بر اساس شاخص هایی […]

معاون هنری حوزه هنری از آغاز به کار هیات‌های علمی برای معرفی چهره سال ۱۴۰۰ هنر انقلاب اسلامی خبر داد.

به نقل از روابط عمومی حوزه هنری، مجدالدین معلمی، گفت: برای انتخاب چهره سال ۱۴۰۰ هنر انقلاب در دو سطح هیات‌های علمی و نخبگانی تشکیل شده است که فرایند انتخاب را بر اساس شاخص هایی چون خلق اثر با انتشار وسیع یا اکران موفق در سال ۱۴۰۰، تاثیرگذاری اجتماعی، تلاش ویژه در خصوص آموزش هنر به هنرمندان جوان انقلابی، تجربه موثر در جریان سازی فرهنگی هنری همسو با انقلاب اسلامی و واکنش هنرمندانه، تاثیرگذار و سریع به اتفاقات و رویدادهای روز کشور به انجام خواهند رساند.

وی افزود: انتخاب اولیه و معرفی کاندیداها در رشته های داستان، شعر، نمایش، موسیقی، عکس، معماری، طنز، ادبیات پایداری، خوشنویسی، نقاشی، گرافیک، نگارگری، کاریکاتور، مجسمه سازی، تصویر سازی، فیلم داستانی، مستند، انیمیشن و پژوهش انجام خواهد شد و در هر رشته یک هنرمند به عنوان کاندیدا به هیات عالی انتخاب معرفی و نهایتا طی فرایندی از میان این هنرمندان ۵ کاندیدای نهایی و چهره سال ۱۴۰۰ هنر انقلاب معرفی خواهند شد.

معاون هنری حوزه هنری همچنین به انتخاب یک رویداد ویژه هنری که توانسته باشد تاثیر اجتماعی فوق العاده ای در میان مردم بگذارد و سطح مخاطب قابل ملاحظه ای را به خود اختصاص دهد به عنوان رویداد برگزیده هنر انقلاب اسلامی در سال ۱۴۰۰ اشاره کرد و افزود این برگزیدگان در آیین پایانی هفته هنری انقلاب که از ۲۰ تا ۲۷ فروردین ماه همزمان با ایام شهادت شهید آوینی برگزار می شود معرفی خواهند شد. وی افزود همین فرایند در استان ها نیز به انجام می رسد و چهره سال هنر انقلاب در هر استان نیز معرفی و در ویژه برنامه اختتامیه هفته هنر انقلاب در استان تجلیل خواهد شد.

دبیر هفته هنر انقلاب اسلامی در خصوص برنامه های هفته هنر انقلاب اسلامی در این هفته گفت برنامه های متنوعی از سوی ستاد هفته هنر انقلاب در تهران و استان ها تدارک دیده شده است که حتما جزئیات آن در نشست رسانه ای به اطلاع خواهد رسید وی اجمالا به تسهیل استفاده از سینماهای حوزه هنری در سطح کشور و کتاب فروشی های مرتبط در آن ایام اشاره کرد و افزود این برنامه ها در رشته های هنرهای تجسمی، موسیقی، تئاتر، ادبیات، طنز و پژوهش در طول هفته هنر انقلاب در تهران و استان ها برگزار خواهد شد.

هفته هنر انقلاب اسلامی هر سال در ایام شهادت شهید آوینی با محوریت حوزه هنری انقلاب اسلامی و سایر دستگاه های هنری برگزار و چهره سال هنر انقلاب معرفی می شود.

پیش تر چهره‌هایی مثل مرتضی سرهنگی، مجید مجیدی، ابراهیم حاتمی کیا، وحید یامین پور، مسعود شجاعی‌طباطبایی به عنوان چهره سال هنر انقلاب انتخاب و معرفی شدند.

منبع: ایرنا

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه