رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۹
  • کد خبر : ۹۹۱۲
  • چاپ خبر : نوازنده جوان پیانو درگذشت

نوازنده جوان پیانو درگذشت

ماکان نیک‌بین نوازنده، مدرس پیانو و آهنگسازِ جوان، ساعاتی قبل بر اثر ایست قلبی درگذشت. این هنرمند سال ۱۳۶۴ در تهران متولد و فراگیری موسیقی را از ۱۵ سالگی با ساز پیانو تحت نظر رضا مشایخی آغاز کرد. نیک بین در سال ۱۳۸۳ وارد دانشگاه هنر شد و در رشته نوازندگی پیانو تحصیلات خود را ادامه داد. وی در […]

ماکان نیک‌بین نوازنده، مدرس پیانو و آهنگسازِ جوان، ساعاتی قبل بر اثر ایست قلبی درگذشت.

این هنرمند سال ۱۳۶۴ در تهران متولد و فراگیری موسیقی را از ۱۵ سالگی با ساز پیانو تحت نظر رضا مشایخی آغاز کرد. نیک بین در سال ۱۳۸۳ وارد دانشگاه هنر شد و در رشته نوازندگی پیانو تحصیلات خود را ادامه داد.

وی در محضر هنرمندانی همچون گاگیک بابایان، رافائل میناسکانیان و تامارا دولیتزه و در مقطعی کوتاه دلبر حکیم‌آوا دوره‌های نوازندگی پیانو را گذراند. نیک‌بین تحصیلات موسیقی خود را در مقطع کارشناسی‌ارشد ادامه داد اما پس از یکسال از ادامه تحصیل انصراف داد.

از جمله فعالیت‌ها و آثار هنری ماکان نیک‌بین می‌توان به سابقه ۱۸ سال تدریس پیانو، توانمندسازی مدرسین پیانو در چندین شهرستان، سرپرست مترجمین و ویراستار فنی کتاب «هنر تدریس پیانو» تألیف دینز آگای، نگارش آثار متعدد برای ارکستر، تم واریاسیون برای ارکستر بزرگ، قطعات پیانویی، آلبوم جعبه موسیقی شامل ۱۱ قطعه پیانویی، ساخت موسیقی انیمیشن و ساخت موسیقی‌های متعدد در ژانرهای مختلف. اشاره کرد.

منبع: مهر

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه