رفتن به بالا
  • دوشنبه - 19 مهر 1400 - 20:01
  • کد خبر : ۹۲۸۲
  • چاپ خبر : آهنگساز ایرانی برنده یک جایزه بین‌المللی شد

آهنگساز ایرانی برنده یک جایزه بین‌المللی شد

آهنگساز و سرپرست گروه «کوارتت کاسته»، برای ساخت موسیقی متن فیلم «جنبل» جایزه‌ بهترین موسیقی فیلم را از جشنواره‌ فیلم زنان در رم ایتالیا دریافت کرد. به نقل از روابط عمومی بخش آهنگسازی پروژه، احسان صدیق آهنگساز و سرپرست گروه «کوارتت کاسته»، چندی پیش برای ساخت موسیقی متن فیلم «جنبل» جایزه بهترین موسیقی فیلم را از […]

آهنگساز و سرپرست گروه «کوارتت کاسته»، برای ساخت موسیقی متن فیلم «جنبل» جایزه‌ بهترین موسیقی فیلم را از جشنواره‌ فیلم زنان در رم ایتالیا دریافت کرد.

به نقل از روابط عمومی بخش آهنگسازی پروژه، احسان صدیق آهنگساز و سرپرست گروه «کوارتت کاسته»، چندی پیش برای ساخت موسیقی متن فیلم «جنبل» جایزه بهترین موسیقی فیلم را از جشنواره فیلم زنان در رم ایتالیا دریافت کرد.

این جشنواره بین‌المللی که هر ساله در کشور ایتالیا برگزار می‌شود امسال با نگاهی ویژه به آثار فیلمسازان ایرانی به صورت آنلاین برگزار شد. فیلم «جنبل» به کارگردانی هادی کمالی مقدم و مینا بزرگمهر مستندی داستانی درباره خیالات مردم مناطق جنوبی ایران و برگرفته از ناخودآگاه جمعی ساکنان این منطقه و دیگر مناطقی است که مردم آن در حاشیه دریاها زندگی می‌کنند و موضوعاتی مثل عشق و طی طریق برای رسیدن به آن را در برمی‌گیرد.

احسان صدیق آهنگساز و نوازنده گیتار الکتریک درباره ایده اولیه شکل‌گیری موسیقی متن فیلم «جنبل» گفت: روایت داستانی این فیلم درباره جنوب ایران بود اما من تصمیم گرفتم موسیقی آن را خارج از فضای مرسوم موسیقی جنوب طراحی کنم چرا که اعتقاد دارم در کنار روایت داستان، موسیقی فیلم به مثابه یک دوئت رفتار می‌کند که علاوه بر داشتن شخصیتی مستقل در خدمت روایت داستان نیز قرار می‌گیرد.

این آهنگساز در ادامه با اشاره به نقش روایت‌گری موسیقی متن در فیلم افزود: صرفاً قصد روایت موسیقی جنوب ایران را نداشتم چون به نظرم ساخت موسیقی فیلم با ابزار و حال و هوای جغرافیایی که در آن فیلم ساخته می‌شود کاری ساده و پیش پا افتاده است که در سلیقه من نیست. به همین دلیل برای ساخت موسیقی فیلم «جنبل» به سراغ یک موسیقی تجربی رفتم و تلاش کردم تا به کمک سازهای بومی و غیربومی روایت موسیقی را انجام دهم.

در جشنواره بین‌المللی فیلم زنان در رم ایتالیا امسال علاوه بر نمایش فیلم «جنبل» فیلم‌هایی مثل «بنفشه‌ آفریقایی» ساخته مونا زندی و «اهل آب» اثر آزاده بی‌زارگیتی، «مادر زمین» به نویسندگی و کارگردانی مهناز افضلی به نمایش درآمدند.

منبع: مهر

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه