رفتن به بالا
  • یکشنبه - 23 اردیبهشت 1403 - 13:57
  • کد خبر : ۲۲۷۸۳
  • چاپ خبر : ردیف ابوالحسن صبا در ارسباران بررسی  می شود

ردیف ابوالحسن صبا در ارسباران بررسی می شود

نشست پژوهشی موسیقی دستگاهی ایرانی با موضوع بررسی ردیف استاد ابوالحسن صبا، با مشارکت مکتب صبا در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود. به گزارش خبر آوا و به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای ارسباران؛ نشست پژوهشی موسیقی دستگاهی ایرانی با موضوع بررسی ردیف استاد ابوالحسن صبا، روز سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت‌ ماه ساعت ۱۸ با مشارکت مکتب […]

نشست پژوهشی موسیقی دستگاهی ایرانی با موضوع بررسی ردیف استاد ابوالحسن صبا، با مشارکت مکتب صبا در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.

به گزارش خبر آوا و به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای ارسباران؛ نشست پژوهشی موسیقی دستگاهی ایرانی با موضوع بررسی ردیف استاد ابوالحسن صبا، روز سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت‌ ماه ساعت ۱۸ با مشارکت مکتب صبا و با حضور جمعی از هنرمندان و چهره‌های موسیقی در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.

در این نشست سخنرانی هنرمندان موسیقی و چندین اجرای موسیقی مرتبط با این ردیف ارزشمند، انجام خواهد شد.

بابک خضرایی، عادل حسینجانی و مهدی نور محمدی از جمله سخنرانان این نشست هستند و همچنین طینوش بهرامی، آریا تاری و رضا سمندی به اجرای موسیقی در ردیف استاد صبا خواهند پرداخت.

مکتب صبا زاییده دو تلقی از نوگرایی و نوزایی موسیقی در دو دوره تاریخی است. یکی خلق گونه‌ای نو از کارگان موسیقی ایرانی به دست و اندیشه «ابولحسن خان صبا» و دیگری بازآفرینی، ترجمان و تالیف این کارگان خلوت و جلوت یافته از آستین و اثر روایی یک «روایتگر معاصر».

حضور در این برنامه برای عموم علاقه‌ مندان آزاد و رایگان است و برای شرکت در آن می‌توانید به فرهنگسرای ارسباران واقع در خیابان شریعتی، بالاتر از سیدخندان، خیابان جلفا مراجعه کنید و یا برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره ۲۲۸۷۲۸۱۸ تماس بگیرید.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه