رفتن به بالا
  • سه شنبه - 18 اردیبهشت 1403 - 12:43
  • کد خبر : ۲۲۷۲۴
  • چاپ خبر : کتاب «کاروان صبا» قطعاتی از آثار ابوالحسن صبا منتشر شد

کتاب «کاروان صبا» قطعاتی از آثار ابوالحسن صبا منتشر شد

کتاب «کاروان صبا» هجده قطعه از آثار ابوالحسن صبا با گردآوری مسعود شعاری توسط انتشارات سروش به چاپ دهم رسید. چاپ دهم کتاب «کاروان صبا» هجده قطعه از آثار ابوالحسن صبا با گردآوری مسعود شعاری به‌ تازگی توسط انتشارات سروش منتشر شده است. ابوالحسن صبا موسیقی‌دان و نوازنده معاصر در نوازندگی چند ساز تبحر داشت. […]

کتاب «کاروان صبا» هجده قطعه از آثار ابوالحسن صبا با گردآوری مسعود شعاری توسط انتشارات سروش به چاپ دهم رسید.

چاپ دهم کتاب «کاروان صبا» هجده قطعه از آثار ابوالحسن صبا با گردآوری مسعود شعاری به‌ تازگی توسط انتشارات سروش منتشر شده است.

ابوالحسن صبا موسیقی‌دان و نوازنده معاصر در نوازندگی چند ساز تبحر داشت. ازجمله تالیفات او می‌توان از جزوه آموزشی ویولن، چهار جزوه برای سنتور، و یک جزوه برای تار و سه‌ تار نام برد. در جزوات آموزشی ویولن صبا، قطعاتی درج است که با انتقال برای سه‌تار می‌توان از آنها استفاده کرد.

کتاب «کاروان صبا» منتخبی است از این آثار که برای سه‌تار تنظیم شده و در شیوه نگارش و به نت درآوردن قطعات موسیقی آنها فهرستی متشکل از علائم و نشانه‌ها تهیه کرده و با به کار بردن آنها ظرائف و حالت‌ها را به ساختمان اصلی ملودی وارد کرده‌اند، به‌نحوی که اگر ملودی بدون این علائم اجرا شود، چارچوب اصلی قطعه باقی می‌ماند. هجده قطعه این کتاب با اجرای قطعات در نوار «کاروان صبا» مطابقت دارد.

چاپ دهم این‌کتاب با ۵۱ صفحه رحلی، شمارگان هزار نسخه و قیمت ۱۳۰ هزار تومان عرضه شده است.

منبع: مهر

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه