رفتن به بالا
  • سه شنبه - 11 اردیبهشت 1403 - 13:04
  • کد خبر : ۲۲۶۴۶
  • چاپ خبر : بیان دیدگاه‌های فعالان موسیقی بوشهر با مدیرکل دفتر موسیقی

بیان دیدگاه‌های فعالان موسیقی بوشهر با مدیرکل دفتر موسیقی

جلسه دیدار مدیر کل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با فعالان موسیقی بوشهر برگزار شد. به گزارش خبر آوا و به نقل از روابط عمومی معاونت هنری، شامگاه روز گذشته جلسه دیدار امیرحسین سمیعی مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با فعالان موسیقی، اعضای انجمن موسیقی و پیشکسوتان بوشهر در محل […]

جلسه دیدار مدیر کل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با فعالان موسیقی بوشهر برگزار شد.
به گزارش خبر آوا و به نقل از روابط عمومی معاونت هنری، شامگاه روز گذشته جلسه دیدار امیرحسین سمیعی مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با فعالان موسیقی، اعضای انجمن موسیقی و پیشکسوتان بوشهر در محل نشست‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد بوشهر برگزار شد.
در این جلسه صمیمانه که به همراه افروغ مدیر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر، حامد جلیلی مدیر دفتر سرود و محمدعلی مرآتی دبیر جشنواره موسیقی نواحی برگزار شد، فعالان موسیقی به بیان دیدگاه‌ها و مشکلات خود پرداختند.
بعد از بیان دیدگاه‌های هنرمندان و فعالان موسیقی، سمیعی در طی سخنانی کوتاه با اشاره به پویایی و اهمیت موسیقی در بوشهر گفت: این جلسه نشان داد که چقدر موسیقی در بوشهر زنده، اثرگذار و پویا است. اگر هم مشکلی وجود دارد ما آمدیم برای حل آنها و برای این منظور تمام تلاشمان را می‌کنیم.
مدیرکل دفتر موسیقی با تبریک روز خلیج فارس بیان کرد: امسال با همت اداره کل فرهنگ بوشهر، در جشنواره خلیج‌فارس کنسرت‌های متعدد و پرمخاطبی برگزار شد اما امیدواریم در سال آینده در روز خلیج فارس شاهد اجراهای متعدد و عالی بومی از خود بچه های بوشهر در این شهر باشیم.
سمیعی درباره انتقاداتی که درباره مشکلات ساختاری و اداری مطرح شد، پاسخ داد: صد درصد باید مشکلات ساختاری و فرایندی زودتر حل بشود و راه حل این مشکلات همین گفتگو ها و تعامل های میان ما و شما مانند این جلسه است که ایرادات را نشان بدهد تا آنها را برطرف کنیم پس تعامل و گفتگو میان ما ادامه دارد و سدی سمت مدیران وجود ندارد.
این آهنگساز و خواننده درباره اهمیت کنسرت‌ها و موسیقی در جامعه گفت که باور داریم که موسیقی به نشاط اجتماعی کمک می‌کند اما همانطور که بارها گفته‌ایم تنها مرجع صدور مجوز اجراهای صحنه‌ای وزارت فرهنگ است و همانطور که در سال گذشته نشان دادیم پای این مجوزها می‌مانیم.
وی ادامه داد: تمامی کنسرت‌های بوشهر طبق قانون بررسی و اجرا می‌شوند. کنسرتی که لغو شده بود بزودی اجرا می‌شود و دیگر کنسرت‌ها نیز مانند گذشته ضمن بررسی قانونی مجوز اجرای خود را می‌گیرند. بنابراین جای نگرانی نیست و کنسرت‌ها برگزار خواهد شد.

بیان دیدگاه های صریح فعالان موسیقی بوشهر با مدیرکل دفتر موسیقی سمیعی این جلسه نشان داد که چقدر موسیقی در بوشهر زنده و اثرگذار است

سمیعی در پایان درباره حل مشکل بیکاری فعالان موسیقی بوشهر در ایام مخصوصی مانند ایام عزاداری‌ها گفت که قطعاً برای حل این مسئله به ارائه راه حل می‌پردازیم. به نظر می‌رسد که با برنامه‌هایی مانند رویدادهای پژوهشی و اجراهای مناسبتی بتوان کاری کرد تا در آن ایام این مشکل حل شود. البته برای این منظور باید با صندوق اعتباری هنر هماهنگی، مشورت و همکاری صورت بگیرد تا مشکلات مربوط به این ایام کمتر و در نهایت جبران شود.
بعد از پایان این جلسه اصحاب هنر و موسیقی با سمیعی و همراهانش به صورت فردی به گفتگو پرداختند.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه