رفتن به بالا
  • یکشنبه - 9 اردیبهشت 1403 - 11:43
  • کد خبر : ۲۲۶۱۳
  • چاپ خبر : رهبر ارکستر ملی موسیقی اصفهان درگذشت

رهبر ارکستر ملی موسیقی اصفهان درگذشت

اصفهان- «مرتضی شفیعی»، رهبر و بنیان‌گذار ارکستر ملی موسیقی اصفهان به دلیل ابتلا به بیماری درگذشت. به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی شفیعی، هنرمند برجسته موسیقی و رهبر و بنیان‌گذار ارکستر ملی موسیقی اصفهان پس از تحمل ماه‌ها رنج بیماری درگذشت. مرتضی شفیعی به دلیل ابتلاء به بیماری کبد و پس از انجام پیوند کبد دچار عفونت […]

اصفهان- «مرتضی شفیعی»، رهبر و بنیان‌گذار ارکستر ملی موسیقی اصفهان به دلیل ابتلا به بیماری درگذشت.

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی شفیعی، هنرمند برجسته موسیقی و رهبر و بنیان‌گذار ارکستر ملی موسیقی اصفهان پس از تحمل ماه‌ها رنج بیماری درگذشت.

مرتضی شفیعی به دلیل ابتلاء به بیماری کبد و پس از انجام پیوند کبد دچار عفونت ریوی شده و در بیمارستان ابوعلی سینای شیراز دار فانی را وداع گفت.

این هنرمند موسیقی ایرانی، متولد سال ۶۳ در اصفهان است، سابقه نوازندگی در ارکستر ملی ایران، ارکستر سمفونیک صدا و سیما، همکاری با ارکستر سمفونیک کنسرواتوآر چایکفسکی مسکو و … را داشته و در سال ۹۱ مقام اول جایزه جشنواره موسیقی فجر را به دست آورده بود.

او نوازندگی را نزد اساتیدی همچون هوییک باغومیان، ابراهیم لطفی، علی رحیمیان، ربکا هافمن، روبن گوسمیان و آهنگسازی را نزد لوریس چکنواریان، کامبیز روش‌روان، منوچهر صحرایی، امیر اسلامی و ولادیمر خوستیف آموزش دیده است.

مراسم تشییع پیکر این هنرمند موسیقی فردا در اصفهان برگزار می‌شود.

منبع: مهر

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه