رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۵:۱۷
  • کد خبر : ۲۲۳۸۵
  • چاپ خبر : گلچین ترانه‌های ترکمنی در برنامه «کوک آوا»

گلچین ترانه‌های ترکمنی در برنامه «کوک آوا»

رادیو صبا در برنامه موسیقی محور «کوک آوا» گلچینی از ترانه‌های بهاری ترکمنی را تقدیم مخاطبان می کند. به گزارش خبر آوا و به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، «کوک آوا» یکی از برنامه‌های موسیقی محور این شبکه رادیویی است که با ترکیب متن، ترانه و موسیقی بسته شنیداری جالبی را تقدیم شنوندگان می‌کند. […]

رادیو صبا در برنامه موسیقی محور «کوک آوا» گلچینی از ترانه‌های بهاری ترکمنی را تقدیم مخاطبان می کند.

به گزارش خبر آوا و به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، «کوک آوا» یکی از برنامه‌های موسیقی محور این شبکه رادیویی است که با ترکیب متن، ترانه و موسیقی بسته شنیداری جالبی را تقدیم شنوندگان می‌کند. این برنامه قطعات موسیقی باکلام را بر اساس یک مضمون مشترک انتخاب و بخش هایی از آنها را پخش می‌کند.

کوک آوا در هر قسمت با انتخاب یک وجه مشترک، ترانه و موسیقی را به هم کوک می زند. «کوک آوا» در هفته جاری به سراغ نقاط مختلف کشور رفته و با پخش موسیقی و ترانه‌های محلی همراه مخاطبان می‌شود.

روز سه شنبه ۲۸ فروردین ماه این برنامه گلچینی از موسیقی‌ها و ترانه‌های ترکمنی را تقدیم مخاطبان می‌کند.

ترکمن‌ها از زمان‌های قدیم به موسیقی علاقه زیادی داشتند و برای خود موسیقی ویژه ای دارند. موسیقی ترکمنی اگرچه همچنان به شکل ابتدایی و باستانی خودش باقی مانده، ولی از لحاظ زیبایی و هنر اصوات و آهنگین بودن از ویژگی خاصی برخوردار است.

موسیقی ترکمنی، همانند موسیقی سایر ملل که ریشه در عقاید و افکار مردم دارد، از ذهن مردم و آوازهای آنان ملهم شده است، نوازنده به زبان ترکمنی «بخشی» نامیده می‌شود که معنی متفاوتی دارد.

تاثیر طبیعت در موسیقی محلی ترکمنی از خصوصیات آن بشمار می رود. به طوری که به مجسم کردن صدای حیوانها، پرواز پرندگان، چهار نعل اسب و … می‌پردازد.

این برنامه موسیقی محور هر روز ساعت ۶:۱۵ به تهیه کنندگی انسیه شمس اللهی تقدیم مخاطبان رادیو صبا می‌شود.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه