رفتن به بالا
  • شنبه - 25 فروردین 1403 - 12:43
  • کد خبر : ۲۲۳۶۰
  • چاپ خبر : علی یاسینی رکورددار اجرای کنسرت در سال ۱۴۰۲

علی یاسینی رکورددار اجرای کنسرت در سال ۱۴۰۲

علی یاسینی خواننده‌ای نوظهور در موسیقی پاپ ایران به شمار می‌رود. او در سال 1402 اجراهای متعددی را در تهران و شهرستان‌ها روی صحنه برد و البته در چند کشور خارجی هم کنسرت برگزار کرد. یاسینی در سال 1402 و طی 91 شب 178 سانس کنسرت در تهران برگزار کرد. این رکورد در میان خوانندگان […]

علی یاسینی خواننده‌ای نوظهور در موسیقی پاپ ایران به شمار می‌رود. او در سال 1402 اجراهای متعددی را در تهران و شهرستان‌ها روی صحنه برد و البته در چند کشور خارجی هم کنسرت برگزار کرد.

یاسینی در سال 1402 و طی 91 شب 178 سانس کنسرت در تهران برگزار کرد. این رکورد در میان خوانندگان موسیقی پاپ دست نیافتنی بود و می‌توان یاسینی را از این نظر پرفروش‌ترین خواننده سال گذشته معرفی کرد.

البته که او علاوه بر تهران، کنسرت‌هایی را هم در شهرستان‌ها برگزار کرده که گویا شمار کنسرت‌های او در سال گذشته در مجموع به 238 سانس می‌رسد.

کنسرت‌های یاسینی در سال گذشته یک روایت جالب هم دارد. یاسینی در اصفهان اجرایی داشته که گویا مجوز بلیت فروشی ساعت 12 ظهر صادر شده، سایت فروش بلیت ساعت 14 باز شده و این کنسرت در همان روز و در ساعت 18 با بلیت‌های فروخته شده و با حضور مخاطبان برگزار شده است.

البته که تجربه‌های سال‌های نه چندان دور در موسیقی پاپ ایران، ثابت می‌کند که این رکوردها به هیچ وجه تضمینی برای تکرار و در صدر ماندن نیست. خواننده‌ای مانند حامد همایون در سال‌های اوج فعالیتش، در یک سال رکورد برگزاری کنسرت در جهان را جابه‌جا کرد؛ اما آیا ماندگار ماند؟

حامد همایون اکنون سال‌هاست که در موسیقی پاپ ایران کنار رفته و فراموش شده است. او از جمله‌ ده‌ها خواننده‌ تاریخ مصرف داری بود که در سال‌های اخیر وارد عرصه موسیقی پاپ ایران شده و خیلی زود هم فراموش شده‌اند.

حالا علی یاسینی هم در جایگاهی شبیه به حامد همایون قرار دارد. کسی که سال گذشته رکورددار برگزاری کنسرت بوده، آیا در سال جدید هم می‌تواند آن موفقیت‌ها را تکرار کند.

ماندگاری هر خواننده به عوامل بسیاری بستگی دارد. سواد، تخصص، به روز بودن، فعالیت اصولی و براساس استانداردها و… خوانندگانی که آمدند و زود رفتند، حتما ویژگی‌هایی در کارشان بوده، اما عمقی نداشته‌اند که موفقیت‌شان ادامه‌دار باشد.

درست برعکس این خوانندگان زودگذر و تاریخ مصرف‌دار، هستند خوانندگانی که چند دهه است در موسیقی پاپ ایران فعالیت می‌کنند و این فعالیت همیشه در اوج بوده است. آنها همیشه توانسته‌اند خود را در صدر نگه دارند. کسانی مانند محسن یگانه و رضا صادقی از این جمله خوانندگان ماندگار هستند. کسی مانند چاوشی هم با اینکه کنسرت برگزار نمی‌کند، اما همچنان و پس از دو دهه فعالیت در عرصه موسیقی، آثارش در صدر پرمخاطب ترین قطعات قرار دارند.

به هر روی باید صبر کرد و دید که آیا یاسینی به سرنوشت کسانی مانند حامد همایون دچار می‌شود یا در مسیر کسانی مانند محسن یگانه و رضا صادقی قرار می‌گیرد.

منبع: تسنیم

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه