رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 24 اسفند 1402 - 17:45
  • کد خبر : ۲۱۹۴۳
  • چاپ خبر : سفیر بلاروس به ارکستر سمفونیک دعوت شد

سفیر بلاروس به ارکستر سمفونیک دعوت شد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ظهر امروز چهارشنبه با دمیتری کالتسوف سفیر بلاروس در تهران دیدار کرد. به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ دیدار دمیتری کالتسوف سفیر بلاروس با اشاره به رویکردهای مشترک فرهنگی دو کشور گفت: ایران و بلاروس دارای سطح خوبی […]

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ظهر امروز چهارشنبه با دمیتری کالتسوف سفیر بلاروس در تهران دیدار کرد.
به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ دیدار دمیتری کالتسوف سفیر بلاروس با اشاره به رویکردهای مشترک فرهنگی دو کشور گفت: ایران و بلاروس دارای سطح خوبی از تعاملات در بخش‌های مختلف هستند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره الزامات تعاملات فرهنگی ایران و بلاروس تصریح کرد: ارتقای تعاملات و تفاهمنامه‌های فرهنگی سابق به تقویم و تصویب طرفین نیاز دارد.

وزیر فرهنگ همچنین با بیان اینکه از ابتکار در برگزاری نشست وزرای فرهنگ کشورهای عضو پیمان شانگهای در جولای استقبال می‌کنم، تاکید کرد: تلاش خواهم کرد در این اجلاس حضور یابم.

اسماعیلی با تاکید بر اینکه فرآیند پیوستن جمهوری اسلامی ایران به پیمان شانگهای به‌تازگی انجام شده است، گفت: پیشنهاد دادیم فستیوال و جشنواره فیلم‌های شانگهای را در تهران میزبانی کنیم که برهمین اساس امیدوار هستیم شما هم از این پیشنهاد در اجلاس بلاروس پشتیبانی کنید تا جشنواره خوبی در انتهای سال ۲۰۲۴ میلادی در تهران داشته باشیم.

وزیر فرهنگ تصریح کرد: برای میزبانی از روزهای فرهنگی بلاروس نیز آمادگی کامل داریم.

وزیر فرهنگ همچنین از سفیر بلاروس برای حضور در مراسم ارکستر سمفونیک که در تالار رودکی برگزار می‌شود، دعوت کرد.

طرفین همچنین بر آمادگی ساخت فیلم‌های مشترک و کمک به طرح‌های فرهنگی متقابل تاکید کردند‌.

سفیر بلاروس نیز بر علاقه‌مندی حضور در مراسم و برنامه‌های فرهنگی و هنری در ایران تاکید کرد.

منبع: صبا

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه