رفتن به بالا
  • سه شنبه - 22 اسفند 1402 - 14:15
  • کد خبر : ۲۱۸۸۵
  • چاپ خبر : جشنواره هنری تهران برگزار می‌شود

جشنواره هنری تهران برگزار می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان تهران از برگزاری جشنواره هنری تهران، لیگ سرود تهران و رویداد استعدادیابی پادکست تهران به عنوان برنامه‌های مدنظر این اداره‌کل برای سال ۱۴۰۳ یاد کرد. به گزارش خبرگزاری مهر، علی فروزانفر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در نشستی با حضور اصحاب رسانه به تشریح برنامه‌ها و سیاست‌های کلی اداره‌کل […]

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان تهران از برگزاری جشنواره هنری تهران، لیگ سرود تهران و رویداد استعدادیابی پادکست تهران به عنوان برنامه‌های مدنظر این اداره‌کل برای سال ۱۴۰۳ یاد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی فروزانفر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در نشستی با حضور اصحاب رسانه به تشریح برنامه‌ها و سیاست‌های کلی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در حوزه‌های مختلف فرهنگی، هنری و ادبی پرداخت و از رویدادهایی تأثیرگذار در بخش فرهنگی کشور برای سال آینده خبر داد؛ رویدادهایی که نویدبخش رشد و توسعه جامعه در بخش فرهنگ خواهند بود.

برگزاری کنگره شهدای استان تهران با همکاری و تعامل مجموعه حوزه هنری استان تهران، پروژه معرفی هنرمندان شاخص شهرستان استان تهران، تولید محتواهایی در قالب انیمیشن، موشن و ویدیوکلیپ با موضوعات مختلف مذهبی، ملی، اجتماعی و رسانه‌ای در قالب ۴۵۰ دقیقه برای استفاده در فضای مجازی از برنامه‌های مورد نظر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران برای سال آینده است.

فروزانفر ضمن معرفی رویداد «پاتوق» به عنوان یکی از برنامه‌های محوری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، گفت: از ابتدای بهمن ۱۴۰۲ مجموعه جلساتی را در قالب رویداد «پاتوق» تعریف کردیم که محتوای آن مربوط به ارتباط‌گیری با اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه است. این رویداد یک رویداد گفت‌وگومحور است که تاکنون ۱۴ جلسه آن برگزار شده است و یکی از برنامه‌های محوری ما در سال‌های بعد خواهد بود.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری مسابقات المپیک فرانسه اظهار کرد: کشورهای مختلف پیوست‌های مختلف فرهنگی و هنری را برای پوشش‌دادن این رویداد بزرگ ترتیب می‌دهند و در کشور ما نیز به عنوان یکی از غنی‌ترین کشورها از نظر فرهنگی و هنری، باید که بستر لازم برای جریان هوادار با تولید فرآورده‌های هنری و فرهنگی فاخر ایجاد شود. بدین منظور با ورود بدنه هنرمندان به این جریان و تولیدات گرافیکی، تصویرسازی، طراحی تصویر، تولید موسیقی و سرود تصمیم داریم تا با همکاری کمیته ملی المپیک و سازمان زیباسازی شهرداری تهران برای سال آینده یک پیوست هنری را برای رویداد بزرگ المپیک طراحی کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران به برگزاری مجموعه جشنواره‌های اصیل و ریشه‌دار در استان تهران در سال‌های گذشته اشاره کرد و گفت: در جلسه‌ای که با استاندار تهران داشتیم، مقرر شد تا جشنواره‌های هنرهای نمایشی، موسیقی، تجسمی و ادبی استان تهران در قالب یک جشنواره هنری تهران برگزار شود. همچنین برای سال آینده جشنواره نقالی و پرده‌خوانی نیز خواهیم داشت. کم‌توانان جسمی و حرکتی بخشی از حوزه هنر را تشکیل می‌دهند و در تلاش هستیم تا جشنواره هنری کم‌توانان جسمی و حرکتی استان تهران را با همکاری سازمان بهزیستی و شهرداری استان اجرا کنیم.

علی فروزانفر از عزم این اداره‌کل برای مزین‌ساختن مسیر پیاده‌روی نجف تا کربلا به کتیبه‌ها و خوشنویسی‌های هنرمندان خوشنویس استان تهران خبر داد و یادآور شد: تجربه این کار با همکاری و همیاری شهرداری و فرمانداری دماوند در این شهر رقم خورده است و در ایام محرم و صفر حسینی این شهرستان با دستخط و کتیبه‌های دستی خوشنویسان دماوند مزین و سیاه‌پوش شد.

وی در ادامه برنامه مهر سینمای تهران و چرخه تربیت، تولید و توزیع آثار کوتاه تصویری که در نهایت به تولید ۶ اثر کوتاه حرفه‌ای منجر شود را در قالب برنامه‌های این اداره‌کل در حوزه سینمایی فیلم کوتاه برشمرد و از فعال‌کردن دفتر سینمایی جوان در شهرستان‌ها خبر داد و افزود: در حوزه واکنش سریع به اتفاقات اجتماعی، سیاسی و مناسبتی؛ شبکه‌ای از طراحان گرافیک را فعال خواهیم کرد تا در قالب طراحی پوستر و تولید محتوا در فضای مجازی ایفای نقش کنند. به منظور بهره‌گیری از ظرفیت سرود و پرچم ملی جهت انسجام ملی، رویداد تولید اثر با عنوان «مهر خاوران» را اجرا خواهیم کرد تا با تبدیل ظرفیت سرود و پرچم ملی به آثار و تولیدات فرهنگی، این ارزش‌های ملی را وارد متن زندگی مردم کنیم، رویدادی که با هدف تقویت هویت ملی و با محوریت سرود و پرچم ملی انجام خواهد شد.

این مسؤول فرهنگی استان تهران همچنین از برگزاری جشنواره موسیقی تک‌نوازی و لیگ سرود تهران برای سال آینده خبر داد و یادآور شد: لیگ سرود تهران بر گروه سرودهای همخوان تمرکز دارد. رویداد استعدادیابی پادکست استان تهران از دیگر برنامه‌های ما برای سال آتی به شمار می‌رود. اکنون چند سالی است که پادکست‌ها بخشی از جریان فرهنگی ما را رقم می‌زنند اما جریان فرهنگی برای توسعه و تقویت تولیدکنندگان پادکست وجود ندارد و بدین خاطر اقدام به رویداد استعدادیابی پادکست کرده‌ایم.

منبع: مهر

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه