رفتن به بالا
  • سه شنبه - 15 اسفند 1402 - 12:10
  • کد خبر : ۲۱۷۴۶
  • چاپ خبر : جزییات آخرین کنسرت ارکستر «شرر» در سال ۱۴۰۲ اعلام شد

جزییات آخرین کنسرت ارکستر «شرر» در سال ۱۴۰۲ اعلام شد

مجموعه موسیقایی «شَرَر» به رهبری علیرضا حاجی‌علی‌شیر شامگاه روز شنبه نوزدهم اسفند ماه آخرین کنسرت خود در سال ۱۴۰۲ را به میزبانی تالار وحدت تهران برگزار خواهد کرد. آخرین کنسرت ارکستر «شَرر» در سال ۱۴۰۲ شامگاه روز شنبه نوزدهم اسفند ماه به رهبری علیرضا حاجی علیشیر و خوانندگی حمید دهقان و مجتبی قبادی در تالار […]

مجموعه موسیقایی «شَرَر» به رهبری علیرضا حاجی‌علی‌شیر شامگاه روز شنبه نوزدهم اسفند ماه آخرین کنسرت خود در سال ۱۴۰۲ را به میزبانی تالار وحدت تهران برگزار خواهد کرد.

آخرین کنسرت ارکستر «شَرر» در سال ۱۴۰۲ شامگاه روز شنبه نوزدهم اسفند ماه به رهبری علیرضا حاجی علیشیر و خوانندگی حمید دهقان و مجتبی قبادی در تالار وحدت تهران پیش روی مخاطبان قرار می‌گیرد.

در این کنسرت که توسط موسسه «فروغ فلق» برگزار می‌شود، گروه اجرایی در دو بخش مجزا موسیقی ایران و موسیقی نواحی منطقه کردستان به اجرای آثاری متفاوت و کمتر اجرا شده می‌پردازند.

بر اساس برنامه ریزی‌های انجام گرفته در بخش اول کنسرت قطعات «رقص دایره»، «جامانده»، «تا منزل تو»، «ماه بی‌همتا»، «شیربانو» پیش روی مخاطبان قرار می‌گیرد. این در حالی است که در بخش دوم نیز قطعات «رها»، «زلف مجنون»، «مدهوش»، «دلباخته»، «بریندار (محلی کردی)»، «شیرین گیان (محلی کردی)» و «حیران» به آهنگسازی مشترک علیرضا حاجی علی شیر و حمید دهقان و استفاده از اشعار حمید دهقان اجرا می‌شوند.

امیر مظاهری کنسرت مایستر، نیلوفر تیموری سرپرست گروه کُر، جمشید مردانی نوازنده کلارینت، حمیدرضا رفیعیان سرپرست گروه مضرابی، پارسا انصافی نوازنده پیانو، فاطمه مرادی اعلا سرپرست گروه دف نوازان این کنسرت موسیقایی را تشکیل می‌دهند.

علیرضا حاجی علی شیر تنظیم کننده قطعات و رهبر ارکستر «شرر» درباره این اجرا توضیح داد: از ابتدای سال جاری تاکنون این پنجمین باری است که ارکستر «شرر» به صحنه می‌رود. مسیری که بسیار خوشحالیم علاقمندان موسیقی جدی با رویکرد مثبتی از اجراهای ما استقبال کرده‌اند. البته که ما به واسطه همین استقبال و لطفی که مخاطبان به ما داشتند تلاش می‌کنیم تا در اجرای آثار شرایط را به گونه‌ای هدایت کنیم تا هم در حوزه محتوا و هم در حوزه اجرا حرف‌های تازه‌ای برای گوش تماشاگران داشته باشیم.

وی افزود: ما در ترکیب نوازندگان ارکستر هم سعی کردیم با دعوت از نوازندگان جوان و با انگیزه‌ای که موسیقی را خوب درک می‌کنند، شرایطی را برای حضور این هنرمندان در کنار نوازندگان با تجربه و صحنه دیده مهیا کنیم تا در کنار ارائه یک موسیقی با کیفیت، گامی برای تربیت و معرفی نوازنده به فرآیند حرفه‌ای عرضه محصولات موسیقایی برداشته شود.

شایان ذکر است ارکستر «شَرَر» که از سال ۱۳۹۴ تاسیس شده، مجموعه‌ای متشکل از سازهای ایرانی و کلاسیک است که طی سال‌های اخیر آثار مختلفی را دراین گونه‌های موسیقایی تولید کرده است. ضمن اینکه اجرای برنامه در برج آزادی، تالار رودکی، تالار اندیشه حوزه هنری، تالار سوره، فرهنگسرای نیاوران و فرهنگسرای ارسباران از دیگر فعالیت‌های این گروه در حوزه برگزاری کنسرت محسوب می‌شود.

تازه‌ترین کنسرت ارکستر «شرر» ساعت ۲۱:۳۰ روز شنبه دوازدهم اسفند ماه در تالار وحدت تهران میزبان مخاطبان است و علاقمندان برای تهیه بلیت کنسرت می‌توانند به سامانه «ایران کنسرت» مراجعه کنند.

منبع: ایلنا

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه