رفتن به بالا
  • سه شنبه - 1 اسفند 1402 - 14:41
  • کد خبر : ۲۱۵۶۱
  • چاپ خبر : کنسرت «شور تماشایی من» و «سونای» در برج آزادی اجرا می شوند

کنسرت «شور تماشایی من» و «سونای» در برج آزادی اجرا می شوند

نمایش حرکات آیینی و سنتی «شور تماشایی من» و کنسرت نمایش «سونای» ویژه بانوان در برج آزادی به روی صحنه می‌روند. به نقل از روابط عمومی برج آزادی، نمایش حرکات آیینی و سنتی «شور تماشایی من» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی رها تقی‌نیا ویژه برانوان چهارشنبه – دوم اسفند ماه – از ساعت ۱۶ در سالن اصلی برج […]

نمایش حرکات آیینی و سنتی «شور تماشایی من» و کنسرت نمایش «سونای» ویژه بانوان در برج آزادی به روی صحنه می‌روند.

به نقل از روابط عمومی برج آزادی، نمایش حرکات آیینی و سنتی «شور تماشایی من» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی رها تقی‌نیا ویژه برانوان چهارشنبه – دوم اسفند ماه – از ساعت ۱۶ در سالن اصلی برج آزادی به روی صحنه می‌رود.

«شور تماشایی من» نمایشی از حرکات آیینی و سنتی و فولکوریک از شمال تا جنوب ایران است که با حضور ۵۰ بانوی اجراگر و پنج گروه حرکتی در قالب ۱۵ تابلوی نمایشی، فرهنگ و هنر ایران زمین را نمایش می‌دهد.

گروه‌های شرکت‌ کننده در این نمایش عبارتند از گروه «اوتلار» به سرپرستی علی پورسیفی، گروه «ترلان» به سرپرستی ملیحه طحانی از شهر خراسان، گروه «آسمان» به سرپرستی زهرا حسین‌زاده از شهر رشت و گروه «سماع باطن» به سرپرستی بیتا خداداد که نخستین حضور خود را بر روی صحنه تجربه خواهند کرد.

 

کنسرت نمایش «سونای» به نویسندگی ناصر منظوری، کارگردانی توحید حاجی بابایی و تهیه‌کنندگی ندا ریحانی توسط گروه حرکات آیینی بانوان «آیلان» با روایتی عاشقانه یکشنبه -ششم اسفند ماه- طی دو سانس ۱۵ و ۱۸ با میزبانی از بانوان در برج آزادی به روی صحنه می‌رود.

این کنسرت نمایش شامل ۱۶ صحنه از حرکات آیینی آذربایجانی است و در بخش‌هایی از اجرا با تکنوازی قارمان و قوپوز به صورت زنده همراه می‌شود، بخشی از اجرا هم به شیوه عاشیقی روایت خواهد شد.

این اجرا در ۹۰ دقیقه به میزبانی بیش از ۷۰ هنرمند بانوی کشور از «آیلان» (پرافتخارترین گروه حرکات آیینی ایران و برنده هفت جایزه اول بین‌المللی در پاریس، وین، پراگ، ریمینی، سن پترزبورگ، کازان، وارنا با اجرای کنسرت در بیشتر از ۱۵ کشور دنیا و چهار دوره متوالی گروه منتخب جشنواره آیینی تهران و نماینده هنری ایران در اکسپو آستانه قزاقستان ۲۰۱۷ و اکسپو دبی ۲۰۲۰) به روی صحنه خواهد رفت.

منبع: ایرنا

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه