رفتن به بالا
  • سه شنبه - 3 بهمن 1402 - 14:30
  • کد خبر : ۲۱۰۵۰
  • چاپ خبر : شنیدن موسیقی آذربایجان در تالار وحدت تهران

شنیدن موسیقی آذربایجان در تالار وحدت تهران

کنسرت ارکستر آذربایجانی «آلنام» با اجرای قطعات آذربایجانی به رهبری وحید علیپور در تالار وحدت تهران برگزار شد. کنسرت ارکستر آذربایجانی آلنام به رهبری وحید علی‌پور و با خوانندگی مسعود امیرسپهر و مجید عصری در تالار وحدت تهران به اجرا در آمد. این کنسرت با قطعه «آرازباری» یکی از قطعات کلاسیک فولکلور آذربایجانی به آهنگسازی […]

کنسرت ارکستر آذربایجانی «آلنام» با اجرای قطعات آذربایجانی به رهبری وحید علیپور در تالار وحدت تهران برگزار شد.

کنسرت ارکستر آذربایجانی آلنام به رهبری وحید علی‌پور و با خوانندگی مسعود امیرسپهر و مجید عصری در تالار وحدت تهران به اجرا در آمد.

این کنسرت با قطعه «آرازباری» یکی از قطعات کلاسیک فولکلور آذربایجانی به آهنگسازی اوزیر حاجی بگف آغاز شد و پس از آن چند قطعه مقامی با اضافه شدن سازهای درامز و قارمون اجرا شد که فضای موسیقیایی ارکستر را متفاوت کرد.

سایر قطعات شامل «مهربان اولاق»، «عزیزآنام آذربایجان»، «هارداسان» بودند. ضمن اینکه قطعه «منی آختار داریخندا» نیز برای نخستین باربه صورت ارکسترال اجرا شد.

قطعه ساری گلین با تنظیم سهیل سلیم زاده نیز به صورت دوئت هر ۲ خواننده این اجرا مسعود امیرسپهر و مجید عصری اجرا شد، ضمن اینکه تنظیم های اجرا توسط وحید علی پور، جواد ابراهان و ذاکر اسدف انجام شده بود.

همچنین چند قطعه اینسترومنتال نیز با سولوی تار، کمانچه و کلارینک به اجرا درآمد.

منبع: مهر

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه