رفتن به بالا
  • شنبه - 23 دی 1402 - 14:40
  • کد خبر : ۲۰۸۱۷
  • چاپ خبر : فرهاد صفری کنسرت تمبک تنها را برگزار می کند

فرهاد صفری کنسرت تمبک تنها را برگزار می کند

کنسرت تمبک تنها با هنرنمایی فرهاد صفری ۲۲ دی ماه در خرم آباد برگزار می‌شود. به گزارش خبر آوا و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان، محمد میرزاوندی رییس انجمن موسیقی لرستان گفت: کنسرت تمبک تنها با هنرنمایی فرهاد صفری از نوازندگان به نام تمبک روز ۲۲ دی […]

کنسرت تمبک تنها با هنرنمایی فرهاد صفری ۲۲ دی ماه در خرم آباد برگزار می‌شود.

به گزارش خبر آوا و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان، محمد میرزاوندی رییس انجمن موسیقی لرستان گفت: کنسرت تمبک تنها با هنرنمایی فرهاد صفری از نوازندگان به نام تمبک روز ۲۲ دی ماه سال‌ جاری ساعت ۱۹ در تالار شهید آوینی مجتمع فرهنگی هنری ارشاد خرم آباد برگزار می شود.

میرزاوندی افزود: این اجرا بیش از آنکه یک کنسرت باشد در واقع یک کارگاه عملی آموزشی ویژه تمبک است. امید داریم که هنرجویان سازهای کوبه ای با حضور و تماشای این اجرا انگیزه ای دوچندان برای ادامه دادن مسیر آموزشی پیدا نموده و هر چه زودتر شاهد هنرنمایی ایشان به روی صحنه های اجرا باشیم.
فرهاد صفری متولد 1361 در تهران است. فراگیری ساز تمبک را از سن 10 سالگی با تشویق عمویش بهرام صفری از نوازندگان تار نزد اژدر سلطان آبادی و علیرضا مشعوفی آغاز کرد. سپس نزد بهمن رجبی به فراگیری این ساز پرداخت. سال 1380 گروه کوبه ای «ریتم نوین» را تشکیل داد و به اجرای کنسرت های مختلف پرداخت.
وی با تغییر در ساختمان تنبک توانست سازهای «تنبک دودهانه» و «کوبانه» را در سال 1381 ابداع کند.
وی همراه با گروه های مختلفی از جمله گروه مولوی و فردوسی (به همراه استاد شهرام ناظری)، گروه اینک، گروه قمر و… در کنسرت ها و فستیوال های داخلی و خارجی به روی صفحه رفته است.
از دیگر فعالیت های او می توان به حضور در آلبوم های “از زبور تنهایی”، “در سایه سار مهتاب”، “وطن” و… اشاره کرد.
علاقه مندان برای تهیه بلیت می توانند به تارنمای ایران کنسرت بخش برنامه های شهرستانی مراجعه نمایند.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه