رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۲۱ آذر ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۸
  • کد خبر : ۱۹۷۷۲
  • چاپ خبر : ارکستر موسیقی ملی ایران «بانوی آب» را روایت می‌ کند

ارکستر موسیقی ملی ایران «بانوی آب» را روایت می‌ کند

ارکستر موسیقی ملی ایران پوئم سمفونی «بانوی آب» را در تالار وحدت اجرا می‌کند. معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سرپرست این بنیاد گفت: در ایام فاطمیه و شهادت بانوی دو عالم، حضرت فاطمه زهرا (س)، اجرای ویژه‌ای با عنوان «بانوی آب» در دستور کار ارکستر موسیقی ملی ایران قرار گرفته است. سید محمود […]

ارکستر موسیقی ملی ایران پوئم سمفونی «بانوی آب» را در تالار وحدت اجرا می‌کند.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سرپرست این بنیاد گفت: در ایام فاطمیه و شهادت بانوی دو عالم، حضرت فاطمه زهرا (س)، اجرای ویژه‌ای با عنوان «بانوی آب» در دستور کار ارکستر موسیقی ملی ایران قرار گرفته است.

سید محمود اسلامی افزود: این اجرا ادای دین هنرمندان موسیقی و نوازندگان به بانوی آب و آینه و در رثای ریحانه رسول الله (ص) است که با هدایت استاد همایون رحیمیان رهبر ارکستر موسیقی ملی ایران روی صحنه می‌رود.

لازم به ذکر است صفی صفوی آهنگسازی پوئم سمفونی «بانوی آب» را برعهده داشته و کلام آن بر اساس سروده‌ای از عبدالجبار کاکایی و نوشتاری از سید مهدی شجاعی برداشته شده ؛ علی امیرقاسمی نیز خواننده این اثر است.

این پوئم سفمونی شامل هشت بخش «پیشکش»، «عطر یاس»، «فاتح دل‌ها»، «مهر و ماه»، «پدرجان»، «شب دلتنگی»، «این همه تنهایی» و «آسمانی» می‌شود.

منبع: فارس

اخبار مرتبط:

قطار جشنواره موسیقی فجر با ارکستر موسیقی ملی به راه افتاد

اجرای ویژه ارکستر ملی ایران در تالار وحدت

در ارکستر ملی جای موسیقی نواحی خالی است

اجرای ارکستر ملی ایران به رهبری انتظامی تمدید شد

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه