رفتن به بالا
  • سه شنبه - 7 آذر 1402 - 15:06
  • کد خبر : ۱۹۲۳۰
  • چاپ خبر : کنسرت وحید تاج با «تنبورنوازان طرز» در تهران

کنسرت وحید تاج با «تنبورنوازان طرز» در تهران

گروه «تنبورنوازان طرز» با خوانندگی وحید تاج و آهنگسازی فرشید کاکاوند در کنسرتی با عنوان «سِحر سَحر» در فرهنگسرای ارسباران روی صحنه می‌رود. به نقل از روابط عمومی کنسرت «سِحر سَحر»، وحید تاج خواننده شناخته شده موسیقی ایرانی در تازه‌ترین اجرایش، با همراهی گروه تنبورنوازان طرز به سرپرستی و آهنگسازی فرشید کاکاوند، سه‌شنبه- ۱۴ آذرماه- در سالن فرهنگسرای […]

گروه «تنبورنوازان طرز» با خوانندگی وحید تاج و آهنگسازی فرشید کاکاوند در کنسرتی با عنوان «سِحر سَحر» در فرهنگسرای ارسباران روی صحنه می‌رود.

به نقل از روابط عمومی کنسرت «سِحر سَحر»، وحید تاج خواننده شناخته شده موسیقی ایرانی در تازه‌ترین اجرایش، با همراهی گروه تنبورنوازان طرز به سرپرستی و آهنگسازی فرشید کاکاوند، سه‌شنبه- ۱۴ آذرماه- در سالن فرهنگسرای ارسباران روی صحنه می‌روند.

فرشید کاکاوند سرپرست گروه «تنبورنوازان طرز» اظهار داشت: این گروه از سال ۱۳۸۱ شکل گرفت و تاکنون کنسرت‌های متعددی در شهرهای مختلف ایران روی صحنه برده‌ایم و در جشنواره‌ها و رویدادهای بسیاری هم شرکت کرده‌ایم. از سال ۱۳۹۶ همکاری ما با وحید تاج آغاز شد که ثمره این همکاری انتشار آلبوم «سِحر سَحر» است.

وی گفت: کنسرت «سِحر سَحر» اجرای بخشی از قطعات آلبومی به همین نام و البته چند قطعه‌ تازه‌ دیگر است.

کاکاوند که آهنگسازی قطعات کنسرتِ «سِحر سَحر» را برعهده دارد، افزود: تلاش کرده‌ام تا در آهنگسازی قطعات ردپای موسیقی مقامیِ تنبور به گوش مخاطب برسد. وحید تاج هم این قطعات را به بهترین شکل ممکن خوانده است.

این نوازنده تنبور درباره بخش‌های کنسرت پیش‌رو بیان کرد: کنسرت ما در دو بخش اجرا می‌شود که در بخش اول سازهای تنبور، سه‌تار، تنبک و عود روی صحنه می‌آیند و در بخش دوم تنبورنوزان به ما اضافه می‌شوند.

وی اظهار داشت: در کنسرت «سِحر سَحر» اشعاری از مولانا، حمید عابدیها و ابوسعیدابوالخیر را اجرا می‌کنیم.

کاکاوند درباره حضور سازهای کوبه‌ای در این کنسرت گفت: بخش کوبه‌ای در این اجرا، با رویکردی خاص عمل می‌کند؛ به گونه‌ای که بخش کوبه‌ای برای همراهی قطعات تنظیم شده است. یعنی کوبه‌ای‌ها در این قطعات نقش مهمی دارند و براساس جملات مشخصی که دارند کار را پیش می‌برند.

این آهنگساز درباره تمرین‌های «تنبورنوازان طرز» بیان کرد: این گروه قبل از شیوع ویروس کرونا تمریناتش را برای اجرای صحنه‌ای آغاز کرد که قرار بود دو اجرا در تالار وحدت داشته باشیم که با شیوع ویروس کرونا این اجراها لغو شد. بعد از کرونا باز هم گروه را جمع کردیم و قرار شد اجرایمان را سال گذشته روی صحنه ببریم که متاسفانه باز هم به دلیل اتفاقات سال گذشته، این اجرا هم برگزار نشد.

کاکاوند افزود: در یک سال گذشته «تنبورنوازان طرز» به طور مداوم در حال تمرین برای اجرای پیش‌رو بوده است.

کنسرت «سِحر سَحر» به تهیه‌کنندگی یاسر یگانه روی صحنه می‌رود.

در این اجرا وحید کاکاوند نوازنده سه‌تار، شیدا حبیبه وند نوازنده عود، رشید کاکاوند، پارسا نظری و آوات کاکاوند نوازندگان تنبک، محمود ملکی نوازنده دف، علی ثقفی، آیسان حسینیان و نسترن حکاکیان نوازندگان بِندیر خواهند بود.

همچنین ملینا دولتی، حیدر حیدری، سیدمهران آمالی، پویا یگانه، مجید شهسواری، الهام باطبی، خزان باطنی، مصطفی افشاری عارف، سید رسول رضوی داور، علی نجفی جهانی، حسام الدین جهانی، شهرام رفیعی، علی پیرهادی، عرفان حسنی و سعید طلائی به عنوان تنبورنواز در این اجرا روی صحنه خواهند رفت.

منبع: ایرنا

اخبار مرتبط:

هژیر مهرافروز با همراهی تنبورنوازان «نسل خلیل» به روی صحنه می رود

نوای تنبور مهدی جلالی در دوسالانه «ونیز»

گروه تنبورنوازان «لاوچ» به صحنه می‌روند

انتشار کتابی درباره «تنبور» از حیدر کاکی

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه