رفتن به بالا
  • شنبه - 22 مهر 1402 - 13:48
  • کد خبر : ۱۷۷۴۴
  • چاپ خبر : «یه روز…» گرشا رضایی به بازار می‌ آید
یه روز گرشا رضایی

«یه روز…» گرشا رضایی به بازار می‌ آید

آلبوم «یه روز…» نخستین آلبوم گرشا رضایی که برای نخستین بار با ارکستر بزرگ تولید شده است، به زودی روانه بازار موسیقی ایران خواهد شد. گرشا رضایی درباره روند تولید آلبوم EP (کوتاه) «یه روز…» اظهار داشت: نام آلبوم را «یه روز…» انتخاب کرده‌ایم. بر اساس ترانه‌ای به همین نام که در آلبوم گنجانده شده است […]

آلبوم «یه روز…» نخستین آلبوم گرشا رضایی که برای نخستین بار با ارکستر بزرگ تولید شده است، به زودی روانه بازار موسیقی ایران خواهد شد.

گرشا رضایی درباره روند تولید آلبوم EP (کوتاه) «یه روز…» اظهار داشت: نام آلبوم را «یه روز…» انتخاب کرده‌ایم. بر اساس ترانه‌ای به همین نام که در آلبوم گنجانده شده است و برداشتی آزاد برای هر مخاطبی است که آلبوم را گوش می‌کند.

وی گفت: این آلبوم مشتمل بر چهار قطعه است که همگی به صورت آنسامبل تولید شده اند که تا ۵۰ نوازنده به تناسب در هر قطعه ساز می‌زنند. ضبط به صورت همزمان و آنسامبل در ایران ضبط شده و همه موضوع‌های فنی اثر در ایران تولید شده است و به لحاظ کیفی بهترین استانداردهای جهانی را رعایت کرده است.

رضایی افزود: معدود آلبوم‌های فارسی زبان بوده‌اند که تلاش‌هایی را در خارج کشور برای تولید آثارشان با ارکسترهای بزرگ کرده‌اند و آثاری جدی در خارج ایران با این مختصات ضبط شده. اما بعد از انقلاب این نخستین پروژه با این حجم است که در ایران تولید شده و در موسیقی پاپ ایران بی‌سابقه است.

این خواننده و نوازنده درباره رنگ بندی سازها در آلبوم «یه روز…» بیان کرد: سازبندی این آلبوم از ویولون، ویولا، چلو، فرنچ هورن، گیتار الکتریک، پیانو، گیتار اسپنیش، گیتار آکوستیک، بیس، درام، پرکاشن و… است.

وی اظهار داشت: در همین چهار قطعه، قطعا این آلبوم گران‌ترین آلبوم همه موسیقی پاپ بعد از انقلاب است. من تلاشم بر این بوده که بتوانم اثری فاخر و به لحاظ هنری و تکنیکی، ارزشمند را ارائه دهم. تمام تلاشم بر این بوده که در این آلبوم ابعاد موسیقایی اثر را در اولویت قرار بدهم.

یه روز گرشا رضایی

رضایی گفت: امین غفاری مایستر و رهبر ارکستر است. تنظیم و نوشتن پارتیتور را خودم انجام داده‌ام و از این تجربه بسیار لذت بردم. تمامی اعضای ارکستر از نوازنده‌های ارکستر ملی و ارکستر سمفونیک تهران بودند و قطعا بهترین نوازنده‌های ایران در این اثر ساز زده‌اند. گیتار الکتریک، گیتار اسپنیش، گیتار بیس، گیتار آکوستیک و پیانو را هم خودم زده‌ام و ضبط کرده‌ایم.

این خواننده با بیان اینکه آلبوم «یه روز…» را با بودجه شخصی تولید کرده‌ است، افزود: می‌دانستم هیچ ارگان یا نهادی برای حمایت این اثر پا پیش نخواهد گذاشت. مطمئن بودم که درک تولید این اثر با چنین بودجه و هزینه سنگینی برای بسیاری از همین دوستان، درک راحت و ساده‌ای نیست. کاش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای تولید این قبیل آثار فاخر جدی‌تر وارد عمل شود و از تولید این قبیل آثار حمایت کند. موضوع این است که روابط انسانی و مدیریت جامعه به شکلی جدی از مجرای هنر پیش می‌رود اما در دورانی هستیم که کمتر به هنر کلاسیک و فاخر توجه و ارزش قائل می‌شوند.

آلبوم «یه روز…» به آهنگسازی و خوانندگی گرشا رضایی با چهار قطعه و چهار موزیک ویدئوی اختصاصی در هفته‌های آتی روانه بازار موسیقی کشور خواهد شد.

منبع: ایرنا

اخبار مرتبط:

جزئیاتی از حمله به کنسرت گرشا رضایی در سیرجان

اظهارات گرشا رضایی درباره حاشیه‌های پیش آمده

ورود دادستانی به ماجرای توهین گرشا رضایی

توهین گرشا رضایی به یکی از هواداران در کنسرت

گرشا رضایی خواننده سریال کرونا شد

قطعه «بابلسر» با صدای «گرشا رضایی»

نسخه اصلی قطعه «دولت مخفی» با صدای «گرشا رضایی»

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه