رفتن به بالا
  • سه شنبه - 18 مهر 1402 - 13:25
  • کد خبر : ۱۷۶۷۳
  • چاپ خبر : استقبال از تور کنسرت همایون شجریان در اروپا
تور کنسرت همایون شجریان

استقبال از تور کنسرت همایون شجریان در اروپا

برگزار کننده کنسرت های همایون شجریان در اروپا با اشاره به مورد توجه قرار گرفتن این رویداد، معتقد است که بخشی از این استقبال از سوی علاقه مندان غیرایرانی صورت پذیرفته است. مجید عبدی کیا درباره کنسرت های اروپایی همایون شجریان گفت که کنسرت های اروپا از ۳۰ آگوست (۸ شهریور) در سالن «هالیچ» استانبول […]

برگزار کننده کنسرت های همایون شجریان در اروپا با اشاره به مورد توجه قرار گرفتن این رویداد، معتقد است که بخشی از این استقبال از سوی علاقه مندان غیرایرانی صورت پذیرفته است.

مجید عبدی کیا درباره کنسرت های اروپایی همایون شجریان گفت که کنسرت های اروپا از ۳۰ آگوست (۸ شهریور) در سالن «هالیچ» استانبول آغاز شده و تاکنون در شهرهای مختلف اروپا اجراهای موفقی داشته است و این تور ادامه دارد.

عبدی با اشاره به استقبال از این کنسرت ها گفت: علاقه مندان به موسیقی ایرانی محدود به جامعه ایرانی نبوده و در کنسرت های اخیر در شهرهای مختلف مخاطبان خارجی هم حضور داشتند. البته کیفیت و اصالت هنر موسیقی همایون شجریان پیش تر هم در همکاری با هنرمندان دیگر کشورها ستودنی بوده است.

وی همچنین گفت: در مجموع ۷ اجرای بخش اول بیش از ۱۴ هزار بلیت و بخش دوم تور ۱۰ هزار بلیت فروخته شد که البته با تجربه کنسرت های قبلی در ایران تا حد زیادی انتظار این استقبال را داشتیم. استقبال علاوه بر فارسی زبان ها، شامل سایر شهروندان هم هست و دلیل آن هم این است که در اقصی نقاط جهان طرفداران موسیقی شرقی نسبت به سبک مورد علاقه شان، تعصب دارند و همیشه در هر شرایطی این قبیل اجراها را از دست نمی دهند. این تور بعد از اجرا در اروپا، در کانادا هم برگزار خواهد شد و برگزاری آن در سایر شهرهای اروپا و امریکا نیز در دست برنامه ریزی است.

تور کنسرت همایون شجریان

عبدی کیا که پیشتر تورهای جهانی کنسرت اساتیدی چون محمدرضا شجریان و شهرام ناظری را برگزار کرده است، درباره تاثیر برگزاری کنسرت هنرمندان ایرانی در اقصی نقاط جهان در ارتقای فرهنگی نام ایران بیان کرد: من به چشم دیده ام که بسیاری از مردم عادی در خارج از کشور شناخت خوبی از هنر و فرهنگ ایران دارند که شاید در سایه موضوعات سیاسی توسعه نیافته است. لذا برگزاری چنین فعالیت های فرهنگی در کشورهای مختلف، موجب معرفی بهتری از هنر و فرهنگ ایران است.

منبع: ایرنا

اخبار مرتبط:

«بر من گذشتی» با صدای همایون شجریان منتشر شد + صوت

۳ اثر جدید همایون شجریان منتشر شد

تور خارج از کشور همایون شجریان ادامه دارد

«مدارا» با صدای همایون شجریان منتشر شد + صوت

همایون شجریان دو قطعه کردی را بازخوانی کرد

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه