رفتن به بالا
  • شنبه - 18 شهریور 1402 - 12:50
  • کد خبر : ۱۷۱۳۷
  • چاپ خبر : فراخوان بخش رقابتی سی و نهمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر منتشر شد

فراخوان بخش رقابتی سی و نهمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر منتشر شد

فراخوان بخش رقابتی سی و نهمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر منتشر شد. به گزارش خبرآوا و به نقل از روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، فراخوان بخش رقابتی سی‌ونهمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر به‌ صورت آلبوم باکلام و بی‌کلام در بخش‌های موسیقی (دستگاهی، نواحی، کلاسیک غربی، تلفیقی، پاپ، معاصر و ارکسترال ایران، کودک و نوجوان)، […]

فراخوان بخش رقابتی سی و نهمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر منتشر شد.

به گزارش خبرآوا و به نقل از روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، فراخوان بخش رقابتی سی‌ونهمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر به‌ صورت آلبوم باکلام و بی‌کلام در بخش‌های موسیقی (دستگاهی، نواحی، کلاسیک غربی، تلفیقی، پاپ، معاصر و ارکسترال ایران، کودک و نوجوان)، ناشر برگزیده، کتاب موسیقی، پایان نامه و رساله، جایزه ویژه گروه‌نوازی (اجرای صحنه ای) و جایزه بخش های آهنگسازی، نماهنگ و تک‌آهنگ منتشر شد.

فراخوان این بخش براساس آیین‌نامه جشنواره با هدف معرفی و تقدیر از آثار برگزیدۀ اهالی موسیقی ایران، اعتلای هنر موسیقی و ارتقای سلیقه و فرهنگ شنیداری مخاطبان، صیانت از هویت ملی مبتنی بر آموزه های آیینی و ایرانی، تقویت و حمایت از هنر خلاق به ویژه ایده و اجراهای صدا و موسیقی نسل جوان و همچنین شناسایی و تبیین فرم و محتوای کیفی برای گونه های مختلف موسیقی، تهیه و تنظیم شده است.

باتوجه به برگزاری جلسات کارشناسی متعدد در کنار جلسات شورای سیاست‌گذاری و با نظر اعضای این شورا، جایزه آهنگسازی به منظور حضور جریان های فکری موسیقی در ایران و تقویت دیدگاه های آهنگسازی با محوریت بخش های عنوان شده و همچنین جایزه تک‌آهنگ، برای نخستین بار نیز در این دوره پیش‌بینی شده‌ است. متقاضیان با مراجعه به متن فراخوان از جزییات آن مطلع خواهند شد.

صاحبان آثار از شنبه ۱ مهر ماه تا پایان چهارشنبه ۱۵ آذر ماه ۱۴۰۲ می توانند آلبوم‌های صوتی، کتاب‌های موسیقی و تمامی موارد بخشهای رقابتی را که دارای مجوز از دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر نهادهای رسمی است و دربازه زمانی ۱ مهر ۱۴۰۱ تا ۱ مهر ۱۴۰۲ (برای آلبوم‌های صوتی فیزیکی و دیجیتالی) منتشر شده و همچنین سایر بخش های اعلام شده در متن فراخوان، با مراجعه به سایت جشنواره به نشانی www.fajrmusicfestival.com مراحل ثبت نام خود را در سامانه بامک انجام دهند.

سی‌و‌نهمین جشنواره موسیقی فجر به همت دفتر موسیقی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، توسط انجمن موسیقی ایران به دبیری رضا مهدوی از ۲۳ تا ۲۸ بهمن ماه سال جاری در بخش‌های رقابتی (جایزه باربد) و غیر رقابتی همزمان در تهران و استان‌های دیگر برگزار و جایزه ترانه،‌ جایزه موسیقی و رسانه، بخش سرود و نشست‌های پژوهشی برنامه‌های دیگر این دوره از جشنواره خواهد بود.

متن کامل فراخوان را از اینجا مشاهده فرمایید.

اخبار مرتبط:

زمان برگزاری سی و نهمین جشنواره موسیقی فجر اعلام شد

برگزاری جلسات شورای سیاستگذاری جشنواره بین المللی موسیقی فجر

اعضای شورای سیاستگذاری جشنواره 39 موسیقی فجر معرفی شدند

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه