رفتن به بالا
  • شنبه - 21 مرداد 1402 - 14:49
  • کد خبر : ۱۶۶۵۶
  • چاپ خبر : نگاهی به موسیقی در «هنرنامه» رادیو فرهنگ

نگاهی به موسیقی در «هنرنامه» رادیو فرهنگ

برنامه «هنرنامه» شنبه ۲۱ مردادماه بخش های متنوعی دارد که محور اصلی آن درباره «موسیقی» است. به گزارش خبرآوا و به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، «هنرنامه» از زوایایی به مقوله‌های فرهنگی و هنری می‌پردازد که در دیگر برنامه‌های شبکه رادیویی فرهنگ کمتر از آن زاویه پرداخته می‌شود و گذری بر فرهنگ، هنر و […]

برنامه «هنرنامه» شنبه ۲۱ مردادماه بخش های متنوعی دارد که محور اصلی آن درباره «موسیقی» است.

به گزارش خبرآوا و به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، «هنرنامه» از زوایایی به مقوله‌های فرهنگی و هنری می‌پردازد که در دیگر برنامه‌های شبکه رادیویی فرهنگ کمتر از آن زاویه پرداخته می‌شود و گذری بر فرهنگ، هنر و ادب در عرصه داخلی و بین المللی دارد. در هر برنامه یک ساعته گروه برنامه ساز با حضور مجری مولف برنامه به موضوعاتی از قبیل چهره‌ها و مفاخر فرهنگی، آثار برجسته فرهنگی، ادبیات و هنر کلاسیک، موسیقی و سینما، تئاتر، هنرهای تجسمی و… و راویان آن می‌پردازد.

‌در این هفته، استاد باقر خلیلی به غزلیات حافظ تفأل می زند. صحبت هایی در مورد فرهنگ و آموزش آن محور اصلی هنرنامه این هفته است. پخش موسیقی فیلم “میم مثل مادر” و تاثیر گرفتن از لالایی‌ها برای خلق این اثر، ثبت ملی لالایی‌ها در میراث فرهنگی و گردشگری، صحبت درباره موسیقی کودک در تاریخ معاصر و علی نقی خان وزیری به عنوان اولین استفاده کننده موسیقی کودک از جمله بخش های این برنامه است.

بخشی از این برنامه نیز ضمن معرفی کارل ارف آهنگساز برجسته آلمانی (آهنگساز کودک)، و مروری بر بیوگرافی ایشان و آثارشان، یکی از معروف ترین ساخته‌هایش پخش می‌شود.

پخش تصنیف وعده وصال با صدای بنان و آهنگسازی روح الله خالقی و گریزی به اقتصاد، فرهنگ و هنر از بخش های تدارک دیده شده هنرنامه این هفته است. همچنین گفتگو با سید حسن سیادتان کارشناس حوزه گردشگری و صحبت از گردشگری در ایران و تعرفه ورود گردشگران خارجی به اماکن فرهنگی و هنری هم در این برنامه شنیدنی است.

«هنرنامه» را ساعت ۲۲:۳۰ از گروه تولید و تامین رادیو فرهنگ به تهیه کنندگی «حسین رحمانی» و اجرای کارشناسی «حامد موسوی» روی موج اف ام‌ردیف۱۰۶ مگاهرتز بشنوید.

خبرآوا

اخبار مرتبط:

گشت و‌گذاری در دنیای موسیقی با نیستان رادیو فرهنگ

پخش قطعه اندک اندک در كاروان شعر ‌وموسیقی رادیو فرهنگ‌

یادی از علی اكبر شهنازی، نوازنده سرشناس تار در رادیو فرهنگ‌

پخش تصنیف «باغ تفرج» علی اکبر شیدا از رادیو فرهنگ

سی و چهارمین جشنواره بین الملی موسیقی فجر در رادیو فرهنگ

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه