رفتن به بالا
  • دوشنبه - 9 مرداد 1402 - 09:46
  • کد خبر : ۱۶۴۸۴
  • چاپ خبر : اجرای «کیهان کلهر» در شهر زوریخ

اجرای «کیهان کلهر» در شهر زوریخ

کیهان کلهر، نوازنده کمانچه و آهنگساز شهریور ماه در شهر زوریخ به روی صحنه می‌رود. به نقل از خانه موسیقی ایران، این هنرمند پیشکسوت در ۱۵ ماه سپتامبر مصادف با ۲۴ شهریورماه کنسرت «آوای امید» ‌ را اجرا خواهد کرد و این در حالی است که کیا طبسیان (نوازنده سه‌تار) و بهنام سامانی (نوازنده سازهای […]

کیهان کلهر، نوازنده کمانچه و آهنگساز شهریور ماه در شهر زوریخ به روی صحنه می‌رود.

به نقل از خانه موسیقی ایران، این هنرمند پیشکسوت در ۱۵ ماه سپتامبر مصادف با ۲۴ شهریورماه کنسرت «آوای امید» ‌ را اجرا خواهد کرد و این در حالی است که کیا طبسیان (نوازنده سه‌تار) و بهنام سامانی (نوازنده سازهای کوبه‌ای) در این اجرا کلهر را همراهی خواهند کرد.

«آوای امید» که یک همنشینی بدون کلام از کمانچه، سه‌تار و سازهای کوبه‌ای است.

کیا طبسیان پیش از این هم با کیهان کلهر روی صحنه رفته بود و در ونکوور اجرایی را در فضای بداهه با این هنرمند اجرا کرده بود.

کیهان کلهر در سال ۱۳۴۲ در خانواده‌ای کرمانشاهی و موسیقی‌دوست در تهران چشم به جهان گشود. او موسیقی را از پنج سالگی به‌ صورت آزاد شروع کرد. دوازده ساله بود که به‌ صورت حرفه‌ای به موسیقی پرداخت و در ۱۳سالگی با ارکستر رادیو و تلویزیون کرمانشاه شروع به همکاری کرد.

کلهر مدتی کوتاه با گروه «شیدا» در مرکز هنری «چاووش» همکار بود. در ۱۷سالگی مقیم ایتالیا شد و سپس به نیت ادامه‌ی تحصیل راهی کانادا شد و در رشته‌ی آهنگسازی از دانشگاه کارلتون اتاوا فارغ‌التحصیل شد.

منبع: صبا

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه