رفتن به بالا
  • شنبه - 6 خرداد 1402 - 14:24
  • کد خبر : ۱۵۴۰۶
  • چاپ خبر : «عاشیقلار»؛ نخستین دوره مسابقه عاشیق‌ های جوان ایران برگزار می شود

«عاشیقلار»؛ نخستین دوره مسابقه عاشیق‌ های جوان ایران برگزار می شود

نخستین دوره مسابقه عاشیق‌های جوان ایران با حضور ۲۵ گروه منتخب، با مشارکت خانه عاشیق‌های ایران در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود. به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای ارسباران، نخستین دوره مسابقه عاشیق‌های جوان ایران در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه ۸ و ۹ خرداد ماه با عنوان «عاشیق‌لار» و با مشارکت خانه عاشیق‌های ایران در فرهنگسرای […]

نخستین دوره مسابقه عاشیق‌های جوان ایران با حضور ۲۵ گروه منتخب، با مشارکت خانه عاشیق‌های ایران در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.

به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای ارسباران، نخستین دوره مسابقه عاشیق‌های جوان ایران در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه ۸ و ۹ خرداد ماه با عنوان «عاشیق‌لار» و با مشارکت خانه عاشیق‌های ایران در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.

فراخوان مسابقه «عاشیق‌لار» توسط خانه عاشیق‌های ایران در دی ماه سال ۱۴۰۱ در سایت عاشیق‌های ایران و شبکه‌های اجتماعی منتشر شد. پس از آن ۲۳۵ اثر از طرف علاقه‌مندان و از سراسر کشور به دبیرخانه این مسابقه رسید و پس از داوری آثار توسط هیات داوران، ۲۵ گروه به عنوان منتخب به مرحله نهایی راه یافتند.

دور نهایی این مسابقه به صورت حضوری در روز دوشنبه ۸ خرداد ماه از ساعت ۹ صبح در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود. همچنین مراسم اختتامیه که شامل بخش‌های مختلف از جمله: اجرای موسیقی توسط هنرمندان و گروه‌های برگزیده، اهدای جوایز به پیشکسوتان این ادبیات و تقدیر از هنرمندان منتخب می‌باشد، در روز سه‌شنبه ۹ خرداد ماه از ساعت ۱۶ برگزار خواهد شد.

عاشیق سلجوق شهبازی بنیانگذار و مدیرعامل خانه عاشیق‌های ایران دبیری این رویداد فرهنگی هنری را به عهده دارد.

عموم علاقه‌مندان برای حضور در این برنامه هنری می‌توانند به فرهنگسرای ارسباران واقع در خیابان شریعتی، بالاتر از پل سیدخندان، خیابان جلفا مراجعه کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌ ۲۰-۲۲۸۷۲۸۱۸ تماس بگیرند.

منبع:  ایرنا

اخبار مرتبط:

منطقه ارسباران خاستگاه هنر موسیقی عاشیقی است

موسیقی بومی ایران / قسمت دوم

«روایت‌های عاشیقی» نشست‌ تخصصی با حضور احد ملکی

نوای «نی انبان» و «قوپوز» تنور روز دوم جشنواره موسیقی فجر را گرم کرد

جشنواره موسیقی استان؛ فرصتی طلایی برای موسیقی آشیقی

پایان تولید آلبوم موسیقی«ایپک یولو ناغیللاری» در ارومیه

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه