رفتن به بالا
  • دوشنبه - 25 اردیبهشت 1402 - 12:36
  • کد خبر : ۱۵۲۵۳
  • چاپ خبر : آلبوم «بیات ایران»، تکنوازی سنتور امیرحسین معلم منتشر شد

آلبوم «بیات ایران»، تکنوازی سنتور امیرحسین معلم منتشر شد

امیرحسین معلم نوازنده سنتور و آهنگساز اولین آلبوم خود را منتشر کرد. او سال آینده نیز دو آلبوم تکنوازی سنتور با نام‌های «رقص مِهر» و «بهانه‌ای برای زیستن» را منتشر خواهد کرد. اولین آلبوم امیرحسین معلم نوازنده سنتور و آهنگساز جوان، در ژانر تکنوازی سنتور و بداهه‌نوازی موسیقی اصیل ایرانی با برداشت و روایتی متفاوت […]

امیرحسین معلم نوازنده سنتور و آهنگساز اولین آلبوم خود را منتشر کرد. او سال آینده نیز دو آلبوم تکنوازی سنتور با نام‌های «رقص مِهر» و «بهانه‌ای برای زیستن» را منتشر خواهد کرد.
اولین آلبوم امیرحسین معلم نوازنده سنتور و آهنگساز جوان، در ژانر تکنوازی سنتور و بداهه‌نوازی موسیقی اصیل ایرانی با برداشت و روایتی متفاوت و فرم «موسیقی سپید» منتشر شد.

او در این آلبوم با حمید لالی به عنوان مهندس صدا و صدابردار همکاری کرده است. ماندانا علایی و پدرام جباری نیز به عنوان گرافیست و موشن گرافیست در کنار امیرحسین معلم حضور داشته‌اند.

امیرحسین معلم درباره این آلبوم گفت: مجموعه در دست، درک و دریافتی است شخصی از سال‌ها تمرین و نوازندگی در حیطه بداهه نوازی و تکنوازی بر اساس موسیقی کلاسیک و مقامی ایران است که علاوه بر رعایت فرم کلی در تکنوازی موسیقی اصیل ایرانی (مقدمه / بداهه نوازی در متر آزاد / قطعه ضربی) به دنبال روایت و تصویرسازی در این ساختار است.

بخش اول با الهامی از داستان‌های تاریخی و اسطوره‌ای در ادبیات کلاسیک روایتی برون گرایانه با گویش صاحب اثر بیان می‌گردد.

در بخش دو، سه و چهار نیز فرم کلی اجراها همانند بخش نخست است اما درون مایه فرم، همچون شعر سپید که ساختارشکنی‌های بسیاری نسبت به شعر کلاسیک داشته، دست خوش تغییرات بسیاری نسبت به موسیقی کلاسیک ایرانی شده است.

در این سه بخش روایت از دیدگاه درونی نوازنده نقل می‌شود و مواجهه روابط فرهنگی، اجتماعی، احساسی و روانی‌اش را از اقلیم ایران با جهان شاهد هستیم.

پس از این آلبوم در سال آینده دو آلبوم تکنوازی سنتور با نام‌های «رقص مِهر» و «بهانه‌ای برای زیستن» با نگرشی نو  بر ردیف موسیقی ایرانی و فرم موسیقی سپید همانند همین اثر از پلتفرم‌های معتبر ایرانی و بین‌المللی منتشر می‌شود.

آلبوم «بیات ایران» از طریق سایت موسسه نوای مهرشهنای و سایت رسمی امیرحسین معلم قابل دانلود و خریداری به شکل قانونی است.

منبع: ایلنا

اخبار مرتبط:

قطعه «پرسه» با دونوازی سنتور و بم‌­تار منتشر شد

روایت مکتوب از مکاتب سنتورنوازی ایران

با اجرای پویا سرایی؛ ردیف ابوالحسن صبا برای سنتور آلبوم شد

اولین آلبوم رسمی «راویان سنتور» منتشر شد

پایان بخش موسیقی دستگاهی جشنواره ملی موسیقی جوان با سنتورنوازان

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه