رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۷ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۵
  • کد خبر : ۱۲۵۴۹
  • چاپ خبر : نوای تنبور مهدی جلالی در دوسالانه «ونیز»

نوای تنبور مهدی جلالی در دوسالانه «ونیز»

مهدی جلالی آهنگساز و نوازنده‌ ایرانی امسال در فستیوال بین‌المللی موسیقی معاصر در دوسالانه‌ ونیز حضور دارد و به اجرای قطعه‌ای از ساخته‌های خودش می‌پردازد. مهدی جلالی که مدیر هنری گروه موسیقی «یارآوا» نیز هست، گفت: این فستیوال در سال ۱۹۳۰ به عنوان یکی از بخش‌های دوسالانه‌ ونیز تأسیس شد و امسال شصت و ششمین دوره […]

مهدی جلالی آهنگساز و نوازنده‌ ایرانی امسال در فستیوال بین‌المللی موسیقی معاصر در دوسالانه‌ ونیز حضور دارد و به اجرای قطعه‌ای از ساخته‌های خودش می‌پردازد.

مهدی جلالی که مدیر هنری گروه موسیقی «یارآوا» نیز هست، گفت: این فستیوال در سال ۱۹۳۰ به عنوان یکی از بخش‌های دوسالانه‌ ونیز تأسیس شد و امسال شصت و ششمین دوره از آن از ۱۴ تا ۲۵ سپتامبر در ونیز برگزار می‌شود.

جلالی در ارتباط با اجرای خود در این فستیوال گفت: در ابتدا که با من تماس گرفتند، مطمئن بودم که باید رپرتواری از موسیقی معاصر از آثار آهنگسازان مختلف برای تنبور را برای اجرا آماده کنم، اما از من خواسته شده که موسیقی مقامی اجرا کنم.

بنابراین اجرای من شامل بداهه‌نوازی روی چند مقام و در پایان نیز قطعه‌ «رقص سماع» از مجموعه‌ «خط سوم» با آهنگسازی خودم خواهد بود.

فستیوال بین‌المللی موسیقی معاصر دوسالانه‌ ونیز که در سال نخست با اجرای آثاری از استراوینسکی و با حضور دوفایا، هیندمیت و دیگران آغاز شده بود، امسال با عنوان «خارج از صحنه» با اجرای آثاری از سایمون استین اندرسون، ژرژ آپرگیس، مائوریچیو کاگل، لوئیجی نونو، الکساندر شوبرت و دیگران کار خود را ادامه می‌دهد.

دوسالانه‌ ونیز محفلی است برای ارائه‌ هنر نو در زمینه‌های مختلف مثل معماری، سینما، تئاتر، موسیقی و هنرهای تجسمی.

 

منبع: ایلنا

اخبار مرتبط:

اجرایی مدرن در موزه موسیقی

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه