رفتن به بالا
  • یکشنبه - 30 مرداد 1401 - 12:41
  • کد خبر : ۱۲۴۷۳
  • چاپ خبر : مراسم تشییع کیومرث عباسی قصری در حوزه هنری برگزار می‌شود

مراسم تشییع کیومرث عباسی قصری در حوزه هنری برگزار می‌شود

پیکر کیومرث عباسی قصری، شاعر پیشکسوت با حضور جمعی از هنرمندان در حوزه هنری تشییع می شود. به نقل از روابط عمومی حوزه هنری، آیین تشییع و و داع با پیکر کیومرث عباسی قصری شاعر پیشکسوت صبح فردا یکشنبه ۳۰ مرداد ماه در حوزه هنری برگزار می شود. کیومرث عباسی قصری در سال ١٣٢٠ در قصر شیرین […]

پیکر کیومرث عباسی قصری، شاعر پیشکسوت با حضور جمعی از هنرمندان در حوزه هنری تشییع می شود.
به نقل از روابط عمومی حوزه هنری، آیین تشییع و و داع با پیکر کیومرث عباسی قصری شاعر پیشکسوت صبح فردا یکشنبه ۳۰ مرداد ماه در حوزه هنری برگزار می شود.

کیومرث عباسی قصری در سال ١٣٢٠ در قصر شیرین به دنیا آمد. او فارغ‌التحصیل رشتۀ علوم قضایی در مقطع کارشناسی است. قصری در وصف امام حسین (ع) شعرهای متعددی را سروده است. او در سال ١٣۶١ ریاست راهنمایی و رانندگی کرمانشاه را به عهده داشته و با درجۀ سرهنگی بازنشسته شد و در سال ١٣۶٣ به تهران آمد.

شعرهای او در جزوات دو سالۀ انجمن ادبی کرمانشاه و کتاب‌های «غزل در قلمرو شعر معاصر»، «باغ ابریشم»، «باغ هزار ابریشم» و برخی روزنامه‌ها و مجلات چاپ شده است.

قصری با انجمن شعرای ایران، انجمن ادبی خواجو (تهران)، حوزۀ هنری و فرهنگسراهای تهران همکاری داشت.

از آثار او می‌توان به «حسن ختام»، «باغ ابریشم غزل‌های کرمانشاهی در قلمرو شعر امروز»، «آیه‌های زمینی آواز منتخبی از سروده‌های ١٣۵٧ – ١٣٧٢»، «گزیدۀ ادبیات معاصر» و ‏«زمزمۀ نای و نی» اشاره کرد.

منبع: صبا

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه