رفتن به بالا
  • سه شنبه - 25 مرداد 1401 - 09:37
  • کد خبر : ۱۲۴۰۷
  • چاپ خبر : آلبوم «زهره»؛ گشتی در موسیقی بی‌کلام ایرانی

آلبوم «زهره»؛ گشتی در موسیقی بی‌کلام ایرانی

آلبوم «زهره» با نوازندگی کمانچه مهرزاد اعظمی‌کیا و نوازندگی تنبک همایون جهانشاهی در ژانر موسیقی ردیف دستگاهی ایران پیش روی مخاطبان قرار گرفت. «بیات ترک»، «سه گاه»، «ماهور»، «شکسته»، «تمبک» عنوان قطعاتی هستند که با نوازندگی کمانچه مهرزاد اعظمی‌کیا و نوازندگی تمبک همایون جهانشاهی در قالب یک اثر بی کلام عرضه شده‌اند. مهرزاد اعظمی کیا از جمله نوازندگان موسیقی کشورمان […]

آلبوم «زهره» با نوازندگی کمانچه مهرزاد اعظمی‌کیا و نوازندگی تنبک همایون جهانشاهی در ژانر موسیقی ردیف دستگاهی ایران پیش روی مخاطبان قرار گرفت.

«بیات ترک»، «سه گاه»، «ماهور»، «شکسته»، «تمبک» عنوان قطعاتی هستند که با نوازندگی کمانچه مهرزاد اعظمی‌کیا و نوازندگی تمبک همایون جهانشاهی در قالب یک اثر بی کلام عرضه شده‌اند.

مهرزاد اعظمی کیا از جمله نوازندگان موسیقی کشورمان است که در حوزه نوازندگی کمانچه و آهنگسازی موسیقی ایرانی مشغول به فعالیت بوده است.

کنسرت به همراه گروه «مقام» به سرپرستی مهران اعظمی‌کیا، همکاری با گروه «ژولیاگ» به سرپرستی امین حیدری، همکاری با گروه «همنوازان حصار» به سرپرستی علی قمصری از جمله همکاری های او بوده است. همچنین کنسرت به همراه گروه «افشارستان» به سرپرستی میلاد درخشانی، کنسرت در فستیوال بین‌المللی موسیقی مسکو به سرپرستی مجید درخشانی، همکاری با گروه «رامشگران» و کنسرت با استاد اردشیر کامکار به سرپرستی سعید قربانی نیز از فعالیت های او بوده است.

کنسرت با «همنوازان حصار» به سرپرستی علی قمصری در فستیوال بین‌المللی موسیقی مسکو، حضور در آلبوم «خوشا سرو» به خوانندگی سراج، آلبوم «نزدیک تر از دور» با همکاری شروین مهاجر از فعالیت‌های دیگر اعظمی‌کیا در عرصه موسیقی است.

همایون جهانشاهی نیز از جمله نوازندگان تنبک است که از سال ۱۳۸۰ فعالیت موسیقایی خود را نزد هنرمندانی چون جعفر قاضی عسگر و نوید افقه آغاز کرد.

کسب مقام سوم در ششمین جشنواره جوان، کسب مقام اول تنبک نوازی کشور در نهمین جشنواره جوان از افتخارات جهانشاهی است. همچنین اجرای کنسرت‌های متعدد با گروه‌های «سروا»، «جان»، «فراق»، «کهن کمان» و ارکستر ملی اصفهان را در کارنامه هنری خود دارد. اجرای کنسرت باز عشق و یورش همراه با سیامک آقایی، اجرای کنسرت و تکنوازی در کنسرواتور چایکوفسکی مسکو و فیلارمونی شهرهای سنپترزبورگ و تور از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ نیز از فعالیت های اوست.

منبع: مهر

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه