رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 12 خرداد 1401 - 20:01
  • کد خبر : ۱۱۶۲۶
  • چاپ خبر : حمیدرضا اردلان دبیر شانزدهمین جشنواره موسیقی جوان شد

حمیدرضا اردلان دبیر شانزدهمین جشنواره موسیقی جوان شد

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی حمیدرضا اردلان را به عنوان دبیر شانزدهمین جشنواره موسیقی جوان منصوب کرد. به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری، محمود سالاری در حکمی حمیدرضا اردلان را به عنوان دبیر شانزدهمین جشنواره موسیقی جوان منصوب و در نشستی با حضور محمد اله‌یاری مدیرکل دفتر موسیقی […]

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی حمیدرضا اردلان را به عنوان دبیر شانزدهمین جشنواره موسیقی جوان منصوب کرد.

به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری، محمود سالاری در حکمی حمیدرضا اردلان را به عنوان دبیر شانزدهمین جشنواره موسیقی جوان منصوب و در نشستی با حضور محمد اله‌یاری مدیرکل دفتر موسیقی حکم دبیری را به اردلان اعطا کرد.

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکم اردلان نوشته است:

«نظر به سوابق علمی و تجربیات ارزنده هنری جناب‌عالی و به پیشنهاد مدیرکل محترم دفتر امور موسیقی، به موجب این حکم، به عنوان «دبیر شانزدهمین دوره جشنواره موسیقی جوان» منصوب می‌شوید.

امید است با استعانت از خداوند متعال، بهره‌گیری ازظرفیت‌های استادان ارجمند موسیقی، بهره‌مندی از تجارب دوره‌های گذشته و دبیر ارجمند سابق این جشنواره، ضمن پیش‌بینی برنامه‌های تحول گرایانه برای این رویداد معتبر موسیقایی، در مسیر رشد و شناسایی جوانان مستعد و هنرمند و بالندگی موسیقی ایران عزیز، گام‌های مؤثری بردارید.»

حمیدرضا اردلان مدرس دانشگاه، پژوهشگر و موسیقی‌شناس ضمن تألیف مجموعه‌های موسیقی نواحی ایران، مرشدان پرده خوان، مقالات هفت دوره نمایش‌های آیینی و سنتی، از سه دهه پیش مباحث نظری در حوزه ماهیت موسیقی مقامی ایران را مطرح کرده است که مهمترین آن‌ها نظریه تکرار، دور و زمان است.

اردلان ضمن مشارکت در برگزاری سمینارهای علمی، طراحی رویدادهای موسیقی و تئاتر، پرونده بخش موسیقی ثبت جهانی شهر سنندج بعنوان شهر خلاق موسیقی را برای سازمان یونسکو نگارش کرده و به همراه محمد رضا درویشی جزء طراحان جشنوار موسیقی نواحی در چند دوره آغازین بوده است.

همچنین وی تاکنون چندین دوره بعنوان مشاور دبیر جشنواره ملی موسیقی جوان و داور بخش موسیقی نواحی این جشنواره نیز حضور داشته است.

منبع: ایلنا

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه