رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۷
  • کد خبر : ۱۱۵۸۹
  • چاپ خبر : راغب برای مردم آبادان خواند

راغب برای مردم آبادان خواند

اولین کنسرت رسمی مصطفی راغب خواننده موسیقی پاپ کشورمان با اجرای چند قطعه به احترام ۲ هنرمند شناخته شده موسیقی ایرانی و همچنین ادای احترام به مردم داغدیده آبادان برگزار شد. به نقل از روابط عمومی پروژه، مصطفی راغب در نخستین کنسرت رسمی‌اش، آهنگ‌های «موی سپید» و «مرغ سحر» را برای ادای احترام به گلپا […]

اولین کنسرت رسمی مصطفی راغب خواننده موسیقی پاپ کشورمان با اجرای چند قطعه به احترام ۲ هنرمند شناخته شده موسیقی ایرانی و همچنین ادای احترام به مردم داغدیده آبادان برگزار شد.

به نقل از روابط عمومی پروژه، مصطفی راغب در نخستین کنسرت رسمی‌اش، آهنگ‌های «موی سپید» و «مرغ سحر» را برای ادای احترام به گلپا و شجریان اجرا کرد.

نخستین کنسرت رسمی مصطفی راغب، چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱ در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران طی نوبت برگزار شد.

راغب در نخستین اجرای رسمی‌اش، از ارکستری رونمایی کرد که نسبت به دیگر ارکسترهای خوانندگان پاپ، ترکیب متفاوتی داشت. پیانو، گیتار، کوارتت زهی، گیتار الکتریک، گیتار نایلون، دیوان، تار، تنبک، پرکاشن، ویلون سل و درامز از جمله سازهای به کار رفته در این ارکستر بود.

وی اجرا را با آواز شروع کرد و هر گاه که فرصتی دست داد، باز هم برای مخاطبانش آواز خواند. شروع سه قطعه‌ «ای یار»، «دیوانگی» و «شالت» با آوازهای راغب همراه بود. این در حالی است که یکی از اتفاق‌های جالب کنسرت مصطفی راغب، ادای احترام او به گلپا (علی‌اکبر گلپایگانی) بود. راغب پس از ادای احترام به گلپا، آهنگ «موی سپید» از آثار مشهور این خواننده را اجرا کرد.

کنسرت راغب در روزهایی برگزار شد که مصادف با حادثه تلخ فروریختنِ برج «متروپل» در آبادان بود. به همین دلیل یکی از اتفاق‌های ویژه این کنسرت، اجرای آهنگ «موجو قلبی» بود. این آهنگ از آثار مشهور نجوا فاروق خواننده مطرح موسیقی عرب است. راغب این آهنگ را به مردم داغدیده آبادان تقدیم کرد.

یکی از اتفاق‌های جالب توجه در کنسرت راغب، خواندن قطعه‌ معروف «مرغ سحر» به عنوان پایان بندی کنسرت بود. «مرغ سحر» از آثار مرتضی نی‌داوود با شعری از محمدتقی بهار است. این تصنیف در سال‌های اخیر با صدای محمدرضا شجریان هنرمند فقید موسیقی ایرانی در سطح وسیعی از جامعه شنیده شده است.

مصطفی راغب چندی پیش نخستین آلبوم رسمی‌اش یعنی «حال نامعلوم» را در تالار وحدت رونمایی کرد.

در نخستین کنسرت رسمی راغب، نوید اسکندر نوازنده پیانو و رهبر ارکستر بود. مسعود مبینی گیتار بیس، حسام علوی گیتار الکتریک، شروین شهبازی گیتار نایلون، احسان توکل تار و دیوان، ارسلان مشروطه تمبک و ضرب، امین قاسمی پرکاشن، مهرداد صدقی ویلن، امیر سام آقایی ویلن، آرش ناصر المعمار نوازنده ویلن و سرپرست ارکستر زهی، کوروش کشاورز ساز چلو و آشور مرادیان دارمز نوازندگانِ این کنسرت بودند.

راغب در کنسرتش آهنگ‌های «بی هوا»، «دل دیوونه»، «شالت»، «قطار»، «خوش به حالم»، «همینه عشق»، «دیوانگی»، «تورا که دیدم»، «ای یار»، «دل دیوونه»، «جذاب»، «گره گشا»، «رویا»، «سکوت عاشقانه»، «موجو قلبی»، «نرو» و «هوای عشق» را خواند.

منبع: مهر

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه