رفتن به بالا
  • سه شنبه - 27 اردیبهشت 1401 - 08:57
  • کد خبر : ۱۱۴۴۳
  • چاپ خبر : «سروخرامان» شنیدنی شد

«سروخرامان» شنیدنی شد

آلبوم «سرو خرامان» به آهنگسازی حمیدرضا عرب و خوانندگی علی اصغر و حمیدرضا اسماعیلی در فرهنگسرای جماران رونمایی می‌شود. به نقل از روابط عمومی پروژه، آلبوم «سرو خرامان» در دستگاه «همایون» و بر اساس اشعاری از مولانا و فیض کاشانی به تازگی منتشر شده است. این آلبوم شامل چند قطعه ضربی و چهارمضراب و همچنین […]

آلبوم «سرو خرامان» به آهنگسازی حمیدرضا عرب و خوانندگی علی اصغر و حمیدرضا اسماعیلی در فرهنگسرای جماران رونمایی می‌شود.

به نقل از روابط عمومی پروژه، آلبوم «سرو خرامان» در دستگاه «همایون» و بر اساس اشعاری از مولانا و فیض کاشانی به تازگی منتشر شده است. این آلبوم شامل چند قطعه ضربی و چهارمضراب و همچنین قطعات آوازی در مایه «شوشتری» است.

آهنگساز این آلبوم حمیدرضا عرب از نوازندگان نی و از شاگردان محمدعلی کیانی نژاد است. او آهنگسازی و تنظیم این اثر را بر مبنای موسیقی اصیل ایرانی انجام داده است. همچنین علی اصغر و حمیدرضا اسماعیلی خوانندگان آلبوم «سرو خرامان» ‌ هستند. مراحل ضبط این آلبوم نیز در استودیو پژواک و با صدابرداری یاسر فلاح‌پور انجام شده است.

نوازندگی آلبوم «سرو خرامان» را اعضای گروه «دل و جان» برعهده داشته‌اند که از جمله آنها می توان به حمیدرضا عرب نوازنده نی، سید امیر مهدی مفیدمقدم نوازنده بربط، کوروش حجازی آزاد نوازنده تنبک، علی عرب نوازنده نی، صائب کاکاوند نوازنده تار، مهدی مرتضایی نوازنده سنتور، نیما حدادی نوازنده دف و میلاد مرادی نوازنده کمانچه اشاره کرد.

آلبوم «سرو خرامان» از سوی موسسه فرهنگی هنری آوای مهربانی منتشر می‌شود. ضمن اینکه مراسم رونمایی از این اثر چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ از ساعت ۱۵ در سالن آمفی تئاتر سرای محله جماران – منطقه جماران برگزار خواهد شد.

منبع: مهر

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه